Jaki manicure jest modny?

Jaki manicure jest modny?

Tej wiosny kierunkiem, który panował w pielęgnacji paznokci była natura. Możemy przypuszczać, że trend ten utrzyma się także w nadchodzącym sezonie.

Cechy najbardziej charakterystyczne dla tego stylu

Styl ten przejawia się między innymi w kształcie płytki. Modne wiosenne paznokcie/paznokcie na wiosnę piłujemy kierując się kształtem płytki, którą obdarzyła nas matka natura. Jeśli los obdarzył nas okrągłymi paznokciami, to piłujemy je tak, aby nadać im owalny kształt. Paznokcie o podłużnym kształcie staramy się zakończyć prosto. Z kolei, jeśli jesteśmy posiadaczkami bardzo szerokich paznokci, zapomnijmy o piłowaniu ich w szpic. Długie paznokcie w kształcie migdałków uważane są od lat za najbardziej seksowne. Przez lata to właśnie one były najbardziej popularne. Później modne stały się długie paznokcie opiłowane w kwadrat. Dzisiaj ich popularność znacznie się zmniejszyła. Okazało się bowiem, że opiłowywane w kwadrat paznokcie łamią się łatwiej. Bardzo często też zdarza się, że lakier szybko z nich odpryskuje. Krótkie, lekko zaokrąglone lub zakończone prosto paznokcie uważane są za najbardziej eleganckie.

Jakie wzory są modne?

W dalszym ciągu modny jest manicure „moon”. Przeszedł on jednak pewną metamorfozę. „Księżyce” możemy dzisiaj malować z różnych stron płytki, do tego mogą one być malowane lakierem w bardzo intensywnym kolorze. Super modne są także paznokcie pomalowane lakierem w jaskrawym żółtym kolorze. Wciąż też na topie jest klasyczny french. Klasyczny french to manicure, który szczególnie warto polecić paniom w dojrzałym wieku. French ma dzisiaj jednak bardziej nowoczesne wydanie. Wykonujemy go lakierem w kolorach, które mocno ze sobą kontrastują. Używamy więc białego i granatowego lakieru. U każdej kobiety sprawdzi się manicure wykonany lakierem w lśniących i matowych odcieniach. Wybieramy do niego jeden lakier pastelowy i drugi wyrazisty. Cztery paznokcie malujemy na przykład lakierem beżowym, a jeden czerwonym. Na wielkie wyjście wybrane paznokcie malujemy metalicznym lakierem.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/blog/wiosenne-trendy-w-stylizacji-paznokci/

Dodaj komentarz