Jaki grzebień do włosów?

Jaki grzebień do włosów?

Grzebień lub szczotka to podstawowe akcesoria do pielęgnacji włosów. Dobranie odpowiedniej szczotki czy grzebienia nie jest jednak proste. Na co zwracać uwagę na zakupach?

Grzebień a rodzaj włosów

Grzebień powinien przede wszystkim dobrze rozczesywać włosy, nie może ich przy tym szarpać i plątać. W sklepach znajdziemy grzebienie wykonane z bardzo różnych materiałów. Idealnie byłoby, gdybyśmy zdecydowali się na zakup grzebienia wykonanego z szylkretu, kości lub muszli. Są to materiały, które nie wyrządzą szkody naszym włosom. Niestety, dostanie obecnie grzebienia z tych materiałów jest bardzo trudne, do tego ich cena jest zaporowa. Bardzo dobrze sprawdzi się grzebień wykonany z drewna. Dobry grzebień powinien mieć szeroko rozstawione zęby; taki grzebień sprawdzi się zarówno do czesania suchych włosów, jak i do rozczesywania ich po umyciu. Drewniany grzebień z grubymi i szeroko rozstawionymi zębami, to dobry wybór w przypadku osób, które mają kręcone włosy. Grzebienie plastikowe mogą kupić panowie, którzy noszą krótkie włosy. Takie grzebienie można polecić także paniom, które preferują krótkie fryzury. Do krótkich, cienkich i prostych włosów możemy wybrać grzebień, który ma wąskie zęby. W sprzedaży są także grzebienie wykonane z metalu i kauczuku.

Jakość grzebienia

Wybierając grzebień powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na materiał, z którego jest wykonany, ale także na jakość wykonania. Dobry grzebień nie może mieć żadnych ostrych szwów ani zakończeń. Idealnie gładkie powinny być zarówno jego zęby, jak i przestrzenie między poszczególnymi zębami.

Jak dbać o grzebień?

Na grzebieniu oraz na szczotce gromadzą się pozostałości kosmetyków do stylizacji włosów, kurz, zrogowaciały naskórek i inne zanieczyszczenia. Musimy więc je regularnie czyścić. Zarówno grzebień, jak i szczotkę do włosów myjemy używając delikatnego preparatu (na przykład szamponu dla dzieci). Warto dodać do niego łyżeczkę sody oczyszczonej. Brud spomiędzy ząbków najszybciej i najwygodniej usuniemy szczoteczką.

Sprawdź ofertę profesjonalnych grzebieni na

Dodaj komentarz