Kilka słów o marce Avon

Kilka słów o marce Avon

Obecnie dostępne są kosmetyki najróżniejszych marek. Jedną z tych, której udało się zdobyć ogromną popularność jest Avon. Firma doskonale radzi sobie w różnych krajach świata. Co ciekawe, mało kto wie, że może pochwalić się naprawdę bogatą historią. Dzieło Davida H. McConnella nadal jest w doskonałej formie.

Jak to się wszystko zaczęło?

Założyciel tej słynnej kosmetycznej marki przyszedł na świat w roku 1858. Wychowywał się nieopodal Nowego Jorku. Rodzice liczyli, że zostanie nauczycielem matematyki. Całe dzieciństwo musiał łączyć naukę z pomocą rodzicom. W domu się nie przelewało. Jego życie z pewnością by się nie zmieniło, gdyby nie wpadł na pomysł produkcji domowych perfum. Wykorzystywał hiacynty oraz heliotrop. Szybko okazało się, że jego produkt zdobył duże uznanie kobiet. W roku 1886 założył spółkę, w której początkowo sprzedawał perfumy i książki. Z czasem jednak zrezygnował ze sprzedaży książek.

Co było potem?

Rok 1895 to czas, kiedy David otwiera pierwsze laboratorium. Zatrudnia jednocześnie sprzedawców. Za pierwszą konsultantkę uznawana jest dzisiaj PFE Albee. Była to pięćdziesięcioletnia kobieta, która zajmowała się wychowaniem dwójki dzieci. I – co ciekawe – dopiero rozpoczynała swoje życie zawodowe. Warto w tym miejscu wspomnieć, że założyciel firmy Avon jako jeden z pierwszych zaczął traktować kobiety na równi z mężczyznami, jeśli chodzi o życie zawodowe.

Dalsze losy

Założyciel firmy zmarł w roku 1937. Nie oznaczało to jednak upadku firmy. W momencie jego śmierci w szeregach Avonu pracowało około trzydzieści tysięcy osób. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że w większości były to panie. W roku 1939 firma zmieniła nazwę, przyjmując Avon Products Inc. Dokładnie pod taką nazwą jest ona znana do dzisiaj.

Jakie kosmetyki w ofercie?

Firma wyróżnia się naprawdę bogatą ofertą. Proponuje doskonałej jakości perfumy, żele pod prysznic, szampony, a także kosmetyki do makijażu. Szeroki wybór szminek, cieni do powiek i tuszy do rzęs to niewątpliwy atut tej marki.

Dodaj komentarz