Max Factor Lasting Performance – makijaż, który utrzyma się długo

Max Factor Lasting Performance – makijaż, który utrzyma się długo

Z Hollywood nierozerwalnie związane jest nazwisko Max Factor. Mówiąc o makijażu gwiazd srebrnego ekranu ze złotej ery Hollywood nie można pominąć tej postaci. Max Factor był wizażystą, wynalazcą i producentem peruk. Stworzył wizerunek takich gwiazd kina, jak Marlena Dietrich, Ava Gardner, Jean Harlow, Rita Hayworth.

Kilka słów o marce

Max Factor naprawdę nazywał się Maksymilian Faktorowicz. Przyszedł na świat w roku 1872 w Zduńskiej Woli w biednej, wielodzietnej rodzinie żydowskiej. Mając 14 lat pracował jako pomocnik łódzkiego aptekarza, pracował także w drogerii w charakterze pomocnika. Już wtedy rozpoczął pierwsze eksperymenty tworząc mieszanki perfum, kremów i innych kosmetyków. W wieku 20 lat otworzył w Moskwie sklep, w którym sprzedawał kosmetyki i peruki. Pracował jako charakteryzator Cesarskiego Teatru Imperialnego. Z jego rad dotyczących kosmetologii korzystały wszystkie ówczesne rosyjskie elity, na czele oczywiście z carem i jego rodziną. W 1904 Maksymilian razem z rodziną wyjeżdża do Stanów Zjednoczonych. Trzy lata później otwiera w Los Angeles sklep drogeryjno-perukarski. W roku 1914 wynalazł sposób pozwalający szybko nakładać i zmywać aktorski makijaż. Jego klientami były największe gwiazdy amerykańskiego kina. Pracował nie tylko z gwiazdami wymienionymi we wstępie. Jego klientami był także Charlie Chaplin, Ginger Rogers, Pola Negri, Rudolf Valentino. Pierwsza seria kosmetyków pod marką „Max Factor & Company” trafiła do sprzedaży w roku 1909. Max Factor zmarł w roku 1938. Do kultowych dziś produktów należy między innymi Max Factor Lasting Performance.

Max Factor Lasting Performance: podkład, który warto mieć

Max Factor Lasting Performance to doskonały wybór dla kobiet, którym zależy na tym, aby zrobiony rano makijaż przetrwał w nienagannym stanie do wieczora. Cechą charakterystyczną tego podkładu jest nie tylko lekka formuła, ale także przedłużona trwałość. Mimo lekkiej formuły, podkład bardzo dobrze kryje. Jest dostępny w wielu odcieniach. Polecany do cery normalnej i tłustej.

Dodaj komentarz