Zestaw do manicure

Zestaw do manicure

Samodzielne zatroszczenie się o paznokcie jest naprawdę możliwe. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria do manicure. Ich wybór jest jednak obecnie ogromny. W związku z tym podpowiadamy, co powinno się znaleźć w zestawie każdej kobiety chcącej cieszyć się perfekcyjnym wyglądem paznokci, a tym samym i dłoni.

Każda kobieta, które chce sama zatroszczyć się o paznokcie, może zdecydować się na zakup gotowego zestawu do manicure lub skompletować go sama. Obecnie zarówno w drogeriach stacjonarnych, jak i internetowych znaleźć można mnóstwo produktów w różnych cenach, z pomocą których bez problemu uda się skrócić paznokcie, nadać im właściwy kształt, a także usunąć brzydko wyglądające skórki.

Obcinacz do paznokci

Jeśli chodzi o akcesoria do manicure, to jest to element obowiązkowy. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli umiemy posługiwać się pilniczkiem, warto zrezygnować z obcinacza. Skraca on bowiem paznokcie, bardzo drastycznie traktując płytkę. Jeśli kupujemy obcinacz, to warto postawić na taki naprawdę wysokiej jakości. Musi on być przede wszystkim ostry. W żadnym wypadku nie może szarpać płytki paznokciowej.

Cążki

Używa się ich do wycinania skórek. Podobnie jak obcinacz, cążki muszą być naprawdę ostre. W przeciwnym razem będą skórki boleśnie szarpały. Wybierając cążki, trzeba zwrócić uwagę na ich rozmiar. Dostępne są bowiem zarówno mniejsze, jak i większe. Należy ocenić rozmiar swoich dłoni, a także samych paznokci.

Pilniczki

To kolejny obowiązkowy element wyposażenia każdej kobiety chcącej samodzielnie wykonywać manicure. UWAGA: jeden pilniczek to zdecydowanie zbyt mało. Należy wyposażyć się w pilniczki o różnym stopniu ziarnistości. Jeśli chodzi o materiał, to za najlepsze uważane są pilniczki szklane. Przyjmuje się, że nie niszczą one tak mocno paznokci. Za najgorsze uchodzą pilniczki ze metalu, które poleca się tylko posiadaczkom naprawdę twardych, zdrowych paznokci.

Blok

To specjalna kostka, z pomocą której można wygładzić powierzchnię paznokcia. Stosuje się ją również do matowienia płytki przed nakładaniem lakieru.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/pl/64-manicure

Dodaj komentarz