Wybieramy szczotkę do włosów.

Wybieramy szczotkę do włosów.

Dobrze dobrana szczotka do włosów nie tylko wzmocni nasze włosy podczas rozczesywania, ale też zapewni nam niezbędny komfort w trakcie tej czynności. Sama szczotka powinna być dobrana do charakteru naszych włosów.

Włosy kręcone

Szczotki do rozczesywania włosów kręconych powinny być wykonane z drewna lub bambusa. Kręcone włosy są trudne w rozczesywaniu dlatego, że lubią się puszyć i kołtunić, a także są bardzo delikatne. Szczotka powinna być też odpowiednio skonstruowana. Należy sprawdzić, jakie są odległości między wypustkami. Muszą one pozwalać na gładkie przejście przez nie loków bez obaw o złamanie, wyrwanie lub zaplątanie włosów. Poza tym drewno skraca czas suszenia włosów, gdyż jest naturalnym przewodnikiem ciepła. Dodatkowo neutralizuje ładunki elektrostatyczne, a więc ogranicza elektryzowanie się włosów. Warto zwrócić uwagę na gęstość włosia. Im te jest gęstsze, tym trudniej będzie nam rozczesać skręcone i gęste loki.

Cienkie i delikatne oraz długie włosy

Jeśli chodzi o włosy cienkie i naturalne, to musimy pamiętać, że wymagają one niezwykle subtelnej pielęgnacji. Szczotkowanie włosów tego rodzaju powoduje pobudzić krążenie w skórze. W tym przypadku najlepsza będzie szczotka, która jest odpowiednio gęsta. Warto, aby włosie było wykonane z naturalnego włosia dzika. W trakcie czesania zadbajmy o to, aby dostarczyć włosom kreatyny, która jest naturalnym budulcem zarówno ludzkich, jak i zwierzęcych włosów. W ten sposób czesanie delikatnych włosów skutkuje ich wzmocnieniem, a pobudzone mikrokrążenie skórne przekłada się na lepsze odżywienie cebulek włosów i zahamowanie nadmiernego wypadania. Z kolei, jeśli jesteśmy posiadaczkami długich włosów, to ich rozczesywanie, musi być związane z modelowaniem. Idealna w tym przypadku jest duża i okrągła szczotka ceramiczna do modelowania włosów. W ten sposób unosimy włosy u samej ich nasady, co powoduje, że zwiększa się ich objętość. Dodatkowo taka szczotka pozwala nam bardzo łatwo rozczesać długie włosy. Jest też ostatecznie niezwykle wygodna.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/pl/73-do-rozczesywania

Dodaj komentarz