Dbamy o nasze pędzle – prawidłowe mycie

Dbamy o nasze pędzle – prawidłowe mycie

Wszystkie nasze pędzle do twarzy do narzędzia do codziennego dbania o urodę. Oczywistym powinno być dla nas, że trzeba się o nie odpowiednio zatroszczyć. Trzeba mieć dla nich jakieś pudełeczko, trzeba zakładać na nie silikonowe osłonki, kiedy wybieramy się w podróż, Lae pamiętać trzeba także o tym, by je regularnie i odpowiednio czyścić. Ta czynność jest bardzo prosta, jeśli korzystamy tylko z kosmetyków mineralnych, ponieważ wtedy w zupełności wystarczy nam czyścik do pędzli. Jeśli jednak używamy kosmetyków z komponentami bio, samo otrzepywanie pędzelka na przeznaczonej do tego gąbce będzie daleko niewystarczające. Co zatem należy robić?

Czyszczenie pędzli w praktyce

 Na szczęście pędzle do twarzy nie wymagają od nas jakichś specjalnych, nadzwyczajnych zabiegów, by zachowały się w należytym stanie. Ważna jest tutaj regularność. Raz w tygodniu to absolutne minimum i lepiej jest to robić co 3-4 dni. Czyszczenie codzienne nie jest potrzebne, ponieważ jest to dodatkowy nakład pracy, a w tym przypadku w dodatku może prawdziwą okazać się średniowieczna sentencja, że częste mycie skraca życie.

 Najlepszy sposób na czyste pędzle do twarzy to po prostu woda z mydłem lub szamponem. Produkt musi być oczywiście bardzo delikatny. Pamiętajmy też, że pędzle do twarzy to nie pędzle do farby olejnej i należy z nimi postępować dużo ostrożniej. Pędzle o miękkim, długim włosiu najlepiej jest po prostu spłukiwać tak długo, aż nie będzie się z nich wydobywał żaden pigment. W ten sposób będzie najbezpieczniej. Pędzle bardziej odporne należy potraktować dodatkowo ręcznikiem lub bardzo delikatną gąbką.

 Po zakończonym myciu pędzle powinny wyschnąć w naturalny sposób, w żadnym razie nie na słońcu. Najlepiej je ułożyć na bawełnianym ręczniku lub na ręczniku papierowym. Można je też wstawić do kubeczka, trzonkiem do dołu.

Dezynfekcja

 Warto pamiętać też o tym, że pędzle do twarzy są jak szczoteczka do zębów. Jeśli naprawdę chcemy z nich skorzystać także dla dobra innej osoby, warto jest się zaopatrzyć w specjalny środek dezynfekujący w sprayu.

Więcej na

Dodaj komentarz