Szczotki do włosów – tradycyjna czy Tangle Teezer?

Nowości na rynku „urodowym” są zwykle bardzo szybko wyłapywane i chętnie testowane. Niektóre żyją tylko jeden sezon i nie zostają na dłużej, inne na stałe wpisują się w plan pielęgnacyjny wielu osób i zostają w ich łazienkach. Taką właśnie nowością, teraz już dobrze ugruntowaną na rynku, są szczotki do włosów Tangle Teezer. Czy faktycznie świetnie zastępują klasyczną szczotkę w walce z plączącymi się włosami?

Czym wyróżnia się szczotka do włosów Tangle Teezer?

Tę nietypową szczotkę opracował angielski fryzjer, Shaun Pulfrey. Jego celem było stworzenie akcesorium dla osób, których włosy plączą się i trudno rozczesują. Tangle Teezer ma nietypowy wygląd, choć używa się go jak zwykłej szczotki. Nie posiada włosia, a jedynie cienkie, elastyczne i dość miękkie ząbki. Od momentu powstania klasycznej szczotki Tangle Teezer, na rynku pojawiły się różne jej odmiany – dedykowane włosom kręconym, do rozczesywania na mokro, kompaktowe wersje podróżne.

Zwykłe szczotki do włosów – dla kogo?

Choć szczotki do włosów Tangle Teezer zyskały ogromną popularność, wciąż wiele osób wybiera tradycyjne modele. Dotyczy to zwłaszcza posiadaczek i posiadaczy kręconych włosów, a także tych, dla których Tangle Teezer jest zbyt nieporęczny. Nie lubią go też tradycjonaliści, głównie ze względu na bardzo nowoczesny, kolorowy i „kosmiczny” design. Wielu klientów wciąż woli szczotkę z wygodną rączką, z miękkim, często naturalnym lub dobrze udającym naturalne włosiem.

Komu warto polecić szczotki do włosów Tangle Teezer?

Producent poleca swoje szczotki do włosów niemal każdemu, nez względu na płeć, wiek, rodzaj włosów. Szczególnie gorąco zachęca do wypróbowania szczotki posiadaczy włosów trudno rozczesujących się. A czy Tangle Teezer ma wady? Do najczęściej wymienianych należą:

nieporęczność,brak rączki,trudność utrzymania w czystości.Niezależnie od swoich przekonań na temat pielęgnacji włosów, z pewnością warto wypróbować tę opcję, zwłaszcza w podróży – szczotka jest lekka i mała, dzięki czemu zawsze znajdzie się na nią miejsce.

Dodaj komentarz