Jak wykonać makijaż z użyciem gąbki?

Jak wykonać makijaż z użyciem gąbki?

Trudno nie patrzeć z optymizmem w stronę nadchodzącego dnia, gdy mamy świadomość tego, że nasz poranny makijaż udał się nam znakomicie. Osiągnięcie tego efektu nie musi przy tym wymagać od nas ogromnego nakładu pracy. W dobrych drogeriach z pewnością znajdziemy sojusznika, który nam w tym pomoże – specjalną gąbkę.

Dlaczego warto pomyśleć o gąbce do makijażu?

Gąbka przeznaczona do wykonania makijażu przeważnie nie jest produktem drogim. Czasem trudno nawet zwrócić na nią uwagę, jej wygląd jest bowiem dość niepozorny zwłaszcza w zestawieniu z innymi kosmetykami przeznaczonymi do wykonywania makijażu. A jednak to właśnie ona zachwyca tysiące kobiet na całym świecie.

Gąbki do makijażu są przeznaczone zarówno do aplikacji kosmetyków o płynnej, jak i kremowej konsystencji. Sprawdzają się zatem znakomicie tak podczas nakładania podkładów i korektorów, jak i każdego innego kamuflażu. Korzystanie z nich skraca czas wykonania makijażu, sprawia też, że wygląda on bardziej naturalnie. Eliminuje także problem nieestetycznych smug, które są widoczne przez cały dzień. Gąbki pozwalają też na aplikowanie dokładnie takiej ilości kosmetyku, jaka w danym momencie jest niezbędna, sprawiają więc, że same podkłady służą nam dłużej.

Jak używać gąbek?

Korzystanie z gąbki nie jest skomplikowane, choć dobrze jest poznać jego zasady jeszcze przed pierwszym użyciem. Pierwszym krokiem, na jaki się zdecydujemy, powinno być więc namoczenie gąbki w letniej wodzie oraz jej lekkie odciśnięcie. Potem można już nanieść na nią niewielką ilość kosmetyku i delikatnie przycisnąć do skóry. Technika wykorzystywania gąbki jest uzależniona od tego, na jaki makijaż liczymy. Możemy więc masować nią skórę, nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, aby wykonywać ruchy stemplujące.

Na uwagę zasługuje zwłaszcza stożkowata końcówka gąbki. Nie jest ona wcale rozwiązaniem przypadkowym, a jej zastosowanie sprawia, że kosmetyki mogą być nakładane punktowo z niezwykle dużą precyzją. Powierzchnia zaokrąglona pozwala, z kolei, na blendowanie kosmetyków i pozbywanie się smug.

Dodaj komentarz