AC – czy warto je wykupić?

AC – czyli inaczej Autocasco – jest to popularne, dobrowolne ubezpieczenie, które może, ale nie musi zostać wykupione przez kierowcę. Może stanowić świetne uzupełnienie OC, czyli ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Byłoby dobrze je mieć, ponieważ taki rodzaj polisy pokrywa potrzeby klienta w przypadku uszkodzenia lub zniknięcia jego samochodu.

Jeśli na przykład ktoś uszkodzi pojazd, ukradnie go, albo jeśli ucierpi on na skutek działania szkodliwych czynników środowiskowych, AC zwróci środki na przykład na jego naprawę. Inaczej właściciel wozu musiałby sam znaleźć na to fundusze – dlatego też warto z podobnej możliwości skorzystać!

Ubezpieczenie AC to rodzaj ubezpieczenia, którego nie każdy musi posiadać, ale można powiedzieć, iż każdy powinien – jeśli chce się ustrzec wielu nieprzyjemnych sytuacji. W ogóle poszczególne, dostępne rodzaje ubezpieczeń najczęściej zostały tak przygotowane, żeby mniej więcej się zazębiały – tworząc tym samym pełniejszą ochronę. Pominięcie któregoś na pewno pozwoli na zaoszczędzenie pieniędzy, ale jeśli tylko zdarzy się jakiś wypadek, to trzeba w efekcie zapłacić bardzo dużo!

AC chroni między innymi w następujących sytuacjach:

  • gdy nastąpi zderzenie z innym pojazdem, przedmiotem
  • gdy dojdzie do jakichś aktów wandalizmu
  • gdy nastąpi pożar, wybuch, zatopienie oraz nagłe działania innych sił przyrody, które będą miały negatywny wpływ na samochód.

Z pewnością więc ubezpieczenie AC warto wykupić

Czego świadomi są wszyscy ci, którzy już mogli z niego skorzystać. Jeśli chodzi o dostępne oferty, jest ich sporo – wystarczy zajrzeć do przestrzeni internetowej, żeby zrozumieć jak wiele. Warto zatem skorzystać z przeróżnych poradników czy rankingów, by wybrać to, co akurat jest najatrakcyjniejsze. Ciekawą ofertą dysponuje między innymi marka MTU, potwierdzona Najwyższym Standardem Ochrony Grupy ERGO Hestia, której ofertę można znaleźć na stronie mtu24.pl. Po wejściu na stronę można szerzej zapoznać się z ofertą, przeczytać regulamin i skontaktować się z przedstawicielem.

Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/ac-pelne/

Dodaj komentarz