Jaki pierścionek wybrać na zaręczyny?

Chcąc wybrać idealny pierścionek zaręczynowy, musimy przed zakupem podjąć kilka kluczowych decyzji. Dotyczyć one będą rozmiaru, fasonu oraz materiału, z jakiego zrobiony będzie nasz pierścionek.

Choć na rynku znajdziemy wiele metali i materiałów, z których zrobione są pierścionki, to nadal w modzie są pierścionki zaręczynowe złote – przykład tutaj. Musimy jednak pamiętać, że nie każda kobieta lubi tego typu biżuterie. Pierścionki zaręczynowe złote pasują do kobiet, które na co dzień noszą biżuterię subtelną i nieekstrawagancką.

Musimy też jeszcze oczywiście określić jakiego koloru ma być złoto

Aby to uczynić, należy przeprowadzić małe śledztwo, które odpowie nam, na pytanie jakiego koloru biżuterię nosi nasza przyszła żona i jakiego rodzaju. Jeśli na przykład większość błyskotek jest wykonana ze srebra, to pierścionek powinien być wykonany z białego złota. W innym przypadku będzie wyraźnie gryzł się z resztą biżuterii i najpewniej po pewnym czasie i obligatoryjnym zachwycie, po prostu powędruje do szafy. Jeśli zaś wybranka jest miłośniczką żółtego złota, to oczywiście także w tym kolorze powinniśmy wybrać pierścionek.

Należy też zwrócić baczną uwagę na styl, w jakim jest biżuteria naszej narzeczonej. Ten musi być bowiem identyczny w przypadku pierścionka. Jeśli zatem gustuje ona w drobnej, subtelnej biżuterii, to warto wybrać elegancki pierścionek z centralnie umiejscowionym kamieniem, który będzie w oprawia szatonowej. Z kolei ten typ pierścionka na pewno nie przypadnie do gustu osobie, która lubi okazałą i bardziej ozdobną biżuterię. W takim przypadku dużo korzystniej będzie wybrać większy pierścionek, który nie ogranicza się tylko do jednego kamienia. Optymalnym rozwiązaniem może być na przykład model z kamieniami szlachetnymi w otoczeniu brylantów.

Ostatecznie warto też znać rozmiar pierścionka

Najprościej to zrobić podkradając na chwilę jeden z pierścionków noszonych przez przyszłą pannę młodą lub mierząc go samodzielnie. To zabieg wbrew pozorom bardzo prosty. Wystarczy zmierzyć średnicę wewnętrzną pierścionka za pomocą suwmiarki lub innego narzędzia. W przypadku, kiedy wyrób nie jest okrągły w sensie idealnym, to pomiaru należy dokonać, przynajmniej w kilku miejscach. Jeżeli natomiast nie jesteśmy w stanie dokonać pomiarów, to skazani jesteśmy na swoistą ruletkę. Na szczęście jednak każdy pierścionek, można potem przerobić.

Dodaj komentarz