Sejfy ścienne i podłogowe – dodatkowe zabezpieczenie

Jeśli posiada się w domu jakieś cenne przedmioty, warto mieć odpowiednią skrytkę na nie – a co może być lepszego i bardziej chroniącego niż sejf? Występują one w różnych stopniach ochrony i w różnych wielkościach, więc w zależności od przypadku można w nich schować różnego rodzaju przedmioty. Nie da się dostać do środka nie mając odpowiedniego kluczyka, albo nie znając odpowiedniego kodu – dlatego jest to wyjątkowe zabezpieczenie dla naszych rzeczy. Jeśli ktoś jednak chce dodatkowo zmylić przeciwnika, jakim jest włamywacz i zabezpieczyć cenne rzeczy jeszcze lepiej, powinien zainwestować w sejf w wersji ściennej lub podłogowej – dzięki temu niektórzy nawet nie będą wiedzieć, że taki produkt w ogóle istnieje w domu!

Sejfy ścienne

Sejfy ścienne można z łatwością ukryć za obrazem czy jakimś meblem – na przykład szafką. Można też zakryć taki przedmiot lustrem, dzięki czemu nikt nie wpadnie na to, że znajduje się za nim coś ważnego. Sejfy wolnostojące prowokują włamywaczy do pracy nad nimi – zdają sobie oni sprawę, że jeśli w domu jest coś cennego, na pewno schowane jest w sejfie. W wersji ściennej nawet nie zauważą oni, że mijają sejf, a więc nie będą zwracać na niego uwagi – dzięki temu można ochronić biżuterię czy komputer, albo cenne dokumenty, które się posiada.

Sejfy podłogowe

Istnieją również sejfy podłogowe, które są równie przydatne jak wersje ścienne – także można je wygodnie ukryć, na przykład po dywanem, albo dodatkowo ustawić na nim łózko czy inny mebel. W ten sposób minimalizujemy ryzyko, że ktoś odnajdzie sejf – nie ma więc obawy, że będzie próbował dostać się do środka. Sejfy podłogowe, jak i w wersji ściennej umieszcza się w specjalnie ku temu przeznaczonej wnęce. Znajdziemy w sklepach internetowych wiele różnych modeli w różnych cenach – o rozmaitym stopniu ochrony i wymiarach. Dzięki temu każdy zainteresowany jest w stanie odnaleźć coś dla siebie i swojego domu, nie płacąc za to przesadnie dużo – wszystko na miarę swoich możliwości oraz konkretnych potrzeb.

Dodaj komentarz