Obóz czy wakacje rodzinne?

Zbliżające się lato zawsze oznacza dylemat, gdzie wysłać w tym roku swoje pociechy. Czy pojechać na wymarzone wakacje rodzinne?

A może wysłać dzieci na kolonie? Czy też na zorganizowany obóz tematyczny? Każda z tych form wypoczynku ma swoje zalety.

Wakacje rodzinne to podstawowy sposób spędzania wolnego czasu

Po tygodniach, a nawet miesiącach pracy, mamy okazje, aby pobyć trochę z rodziną i nawiązać nieco nadszarpnięte relacje. Często zabiegani, pracujący od świtu do nocy. Nie zwracamy uwagi na potrzeby dziecka. Czasami udaję nam się przegapić istotne dla niego sprawy lub nie móc porozmawiać z nim tak długi jakbyśmy chcieli. Niestety wakacje rodzinne to wyjazd drogi. Współcześnie, aby pojechać trzyosobową rodziną na wczasy nad morze czy w góry. Musimy się liczyć z wydatkiem rzędu kilku tysięcy złotych.

Obozy znajdziesz na stronie https://www.atas.pl/

Alternatywą do rodzinnych wypadów jest wypoczynek zorganizowanych dla dzieci lub młodzieży

Obozy młodzieżowe są przede wszystkim sporo tańsze niż wspólne wakacje. Uczą też dziecko samodzielności i przygotowują do dorosłego życia. Dziecko nabiera pierwszych umiejętności, które są nieodzowne w życiu dorosłym i konieczne, jeśli chciałoby pojechać wkrótce na samodzielne wakacje. Współcześnie obok zwyczajnych obozów młodzieżowych, które wiążą się tylko i wyłącznie z wypoczynkiem. Istnieją też wyjazdy zorganizowane, które mają swój wyjątkowy motyw przewodni. Może to być coś związane ze sportem lub realizacja pasji dziecka. Mamy tu olbrzymi wybór. Istnieją obozy rowerowe, detektywistyczne, piłkarskie, szachowe czy pływackie. Dziecko nie tylko na nich wypoczywa, ale też rozwija i pogłębia swoje pasje.

Jeszcze inną formą wypoczynku są obozy językowe dla dzieci i młodzieży. Tu naczelnym zadaniem wyjazdu jest szybka i aktywna nauka języka obcego. Dzieci są umieszczane w rodzinach za granicą, gdzie są zmuszone do nieustannego posługiwania się językiem obcym. Efektem uczą się wedle wszelkich statystyk nawet czterokrotnie szybciej niż w przypadku lekcji języka w domu. Dodatkowo zwiedzają inne państwa. Poznając ich historię, kulturę i sztukę.

Dodaj komentarz