Dobrowolne ubezpieczenia samochodowe

Ubezpieczenia samochodowe dzielą się na dwa zasadnicze rodzaje. Te obowiązkowe oraz dobrowolne. O zakresie obowiązkowych ubezpieczeń oraz wysokości składki decyduje ustawa.

Jednak te dobrowolne możemy kształtować sami w zależności od naszych indywidualnych potrzeb.

Obowiązkowym ubezpieczeniom podlega każdy, kto posiada pojazd mechaniczny, który jest zarejestrowany w Polsce

Ich brak oznacza kary finansowe. W zamierzeniu mają one chronić osoby, które ucierpiałyby w wyniku wypadku spowodowanego przez nas. Wtedy pieniądze z ubezpieczenia pokryją straty materialne w postaci naprawy samochodu oraz ewentualne koszty leczenia. W przypadku ubezpieczenia dobrowolnego AC ochrona dotyczy wyłącznie osoby, który postanowiła się ubezpieczyć. Polisa chronić nas będzie w przypadku gdy nasz samochód ulegnie zniszczeniu, uszkodzeniu lub zostanie po prostu skradziony. Zanim jednak podpiszemy umowę o ubezpieczeniu AC powinniśmy dokładnie dowiedzieć się, jaki jest zakres naszej ochrony. Czy na przykład ubezpieczyciel zwróci nam pieniądze tylko wtedy, kiedy skradzione zostanie całe auto. Czy też możemy liczyć na pieniądze także wówczas, gdy skradzione zostaną nam wycieraczki, koła od samochodu lub na przykład wybite szyby. Naszej uwadze nie powinno też umknąć to, w jaki sposób ubezpieczyciel rozliczy z nami szkodę. Czy będzie to forma bezgotówkowa, czy też gotówkowa.

Więcej na http://www.mtu24.pl/

Assistance

Z kolei ubezpieczenie w postaci Assistance uchroni nas przed kłopotami, kiedy samochód w środku jazdy odmówi nam posłuszeństwa. W takim wypadku bez względu na to która będzie godzina, przyjedzie po nas pomoc drogowa, która odholuję samochód do wskazanego przez nas warsztatu. Jeżeli rozszerzymy pakiet ubezpieczeniowy to możemy też liczyć na pomoc prawną opłaconą przez ubezpieczyciela oraz pomoc medyczną dla nas i dla wszystkich pasażerów pojazdu. Tego typu ubezpieczenie przydatne jest, szczególnie kiedy udajemy się samochodem zagranice. Pozbawieni wsparcia najbliższych, znajomych i przyjaciół możemy niezwykle skorzystać na holowaniu wykonanym przez ubezpieczyciela.

Dodaj komentarz