Sejf w ścianie. Rozwiązanie praktyczne i bezpieczne

Sejf ścienny łączy w sobie wygodę ze skutecznym zabezpieczeniem wartościowych dla nas przedmiotów. Aby jednak spełniał swoją rolę musi być odpowiednio zamontowany.

Współcześnie sejf nie jest już kojarzony tylko i wyłącznie z pancerną, toporną szafą, która stojąc w kącie pokoju skutecznie psuła całość wrażeń estetycznych pomieszczenia. Obecnie do wyboru mamy sejfy różnej wielkości, montowane w podłodze, ścianie a nawet na suficie. Sejfy w ścianie mają tą zaletę, że w najmniejszym stopniu ingerują w estetykę otoczenia i mogą zostać skutecznie zakryte dowolnym przedmiotem w postaci zdjęcia czy obrazu. Dzięki temu pozostają niewidoczne dla osób nieuprawnionych. Ich wadą jest to, że jeżeli chcemy jest zainstalować to musimy podjąć tą decyzje przy budowie domu lub podczas gruntownego remontu. Instalacja sejfu wymaga bowiem ingerencji w strukturę ściany nośnej co jak wiadomo nie jest ani łatwe, ani bezpieczne. Ścianę należy odpowiednio wzmocnić by nie doszło do zawalenia się całego budynku. Sam sejf powinien być zamocowany za pomocą śrub lub kołków rozporowych. Przestrzeń wolną należy zalać dokładnie betonem, tak aby nie pozostawić żadnej puste przestrzeni.

Więcej na https://www.saffort.pl/

Jeżeli nie mamy możliwości montażu sejfu w ścianie nośnej to od biedy możemy to zrobić też w ściance działowej

Niestety musimy się liczyć z tym, że ścianki działowe są zdecydowanie cieńsze niż nośne przez co zmieści się w niej krótszy i płytszy sejf. Teoretycznie możemy zamontować w niej standardowy sejf ale musimy mieć świadomość, że jego tył będzie po prostu wystawał i staniemy przed koniecznością ukrycia go.

Większość osób montuje sejf w pokoju, który domyślnie kojarzy im się z bezpieczeństwem czyli w sypialni

To jednocześnie miejsce, które zazwyczaj jako pierwsze przychodzi do głowy potencjalnemu złodziejowi. Dużo rozsądniej jest zamontować sejf tam, gdzie nikt nie spodziewa się go spotkać. Może to być piwnica, kuchnia lub też suszarnia. Innym trikiem jest montowanie sejfu na niestandardowej wysokości, czyli poza poziomem oczu.

Dodaj komentarz