Oryginalne pomysły na salon

Prostym i inspirującym sposobem na odświeżenie wyglądu salonu jest nowy kolor. W zależności od efektu, który chcesz osiągnąć możesz cały salon przemalować na nowo. Ale możliwości wykorzystania zwykłej farby do malowania ścian jest o wiele więcej. Oto pomysły na salon, które być może cię zainspirują.


Geometryczne układanki

Bardzo modne są na ścianach wzory geometryczne. Aby wykonać taką kolorową układankę dzielimy ścianę na równe pola i każdy z nich pokrywamy farbą w innym kolorze. Na liniach stylu kwadratów zawieszamy pomalowane na biało półki. Ścianę możemy także pomalować w pionowe pasy. Rozwiązanie to warto wybrać w przypadku niskiego wnętrza. Pasy malujemy w dwóch, trzech kolorach. Jeżeli salon jest wąski, pomalujmy ścianę w poziome paski. Zastosujmy tylko dwa kolory.

Siła natury

Interesującą i modną techniką malowania ścian jest nakładanie na siebie zgaszonych, rozpływających się barw. Malując ścianę tą techniką możemy uzyskać efekt do złudzenia przypominający słoje drewna. Ten pomysł na salon z pewnością zachwyci każdego, kto cię odwiedzi.

Perłowy połysk

Równą ścianę możemy pokryć dekoracyjną glazurą, która zapewni nam efekt ściany z perłowym połyskiem. Wybierając tę technikę w pierwszej kolejności musimy pokryć ścianę matową, kolorową farbą akrylową. Dopiero kiedy wyschnie nanosimy na nią farbę dekoracyjną. Efekt: perłowo-metalizująca ściana.

Inne rozwiązania

Efektowne zmiany w salonie możemy wprowadzić nie tylko przy pomocy nowego koloru ścian. Do łask powróciły fototapety. Są obecnie dostępne w ogromnym wyborze motywów. Na ścianie mogą zakwitnąć kwiaty czy pojawić się nadmorskie pejzaże. Świetnym rozwiązaniem jest także tapeta. Pokrywamy nie jednak nie całe ściany, ale jedynie jej fragment. Wygląd salonu zmienimy także wybierając ścienną naklejkę z ładnym motywem. Zamiast naklejek na ścianie możemy wyczarować przy pomocy szablonu efektowne malowidło. Czasem też wystarczy tylko uszyć nowy pokrowiec na kanapę, nowe poduszki i nowe zasłony, aby salon zupełnie zmienił swój wygląd i wyglądał jak nowy. Duże zmiany wcale nie muszą dużo kosztować.

Dodaj komentarz