Szlafrok dobrany do pory roku

Jeśli chcemy czuć się naprawdę komfortowo po kąpieli, to szlafrok powinien być dobrany do pory roku. Na pewno w przypadku spadków temperatur zdecydowanie warto jest się zaopatrzyć w takie produkty, które będą odpowiednio ocieplone.

Co wpływa na wybór szlafroka?

Tak naprawdę wybór szlafroka nie jest wcale prosty, ponieważ jest bardzo wiele materiałów, które dzisiaj jesteśmy w stanie wybrać. Nie tylko istotne jest to, aby taki produkt był bardzo miły w dotyku, powinien również fantastycznie nas otulać i ocieplać. Na pewno chcemy, żeby taki szlafrok służył nam przez długi czas, jak więc można wybrać wysokojakościowe produkty, które okażą się tutaj świetną inwestycją? Na pewno warto jest sprawdzić jego grubość. Bawełniane szlafroki mogą być bardzo dobrze zrobione pod tym względem – jest to materiał, który z jednej strony jest on bardzo miły w dotyku, z drugiej strony może utrzymać w pewnym stopniu ciepło. Niestety nie nadaje się na naprawdę chłodne zimy, gdyż jego zdolność do termoizolacji nie stoi na aż tak wysokim poziomie. Szlafroki z jedwabiu też są chętnie wybierane, szczególnie przez kobiety. Prezentują się one wspaniale, jednak niestety w zimę będziemy je musieli wymienić na coś innego. Dlaczego? Ponieważ jest to materiał o bardzo niskim stopniu termoizolacji, dlatego koniecznie będzie skorzystanie na przykład z pluszu. Taki materiał być może nie wygląda tak dobrze, jak wspomniane wcześniej, chociaż wszystko zależy oczywiście od wykonania, jednak można powiedzieć, że jak nigdy będzie w stanie nam dać wszystko, czego tylko sobie możemy zamarzyć – jest to zdecydowanie numer jeden pod względem termoizolacji.

Dbamy o ciepło

Jeśli więc dbamy przede wszystkim o to, żeby było nam ciepło, to na pewno warto jest wybrać akurat plusz. Oprócz tego należy zwrócić uwagę na fason. Dobrze zorganizowany szlafrok pozwoli ze spokojem przygotować się podczas poranku na kolejny dzień pracy. Mamy więc szlafroki z kieszeniami, czy też schowkami, które idealnie sprawdzają się, gdy chcemy mieć coś pod ręką. Odpowiednie kieszenie mogą być bardzo przydatne, jeśli szlafroka używamy codziennie. Jest to też funkcjonalna opcja pod tym względem, że będziemy mogli tam schować dłonie, co zdecydowanie poprawi nasz komfort i sprawi, że będziemy o wiele lepiej ogrzani.

Dodaj komentarz