Szlafrok a pielęgnacja ciała

Chyba każda z pań lubi komfortowy oraz dopasowany do odpowiednich partii ciała strój. Oczywiście nie wszystkie z nas dobrze wyglądają w takich ubraniach, jednakże jeżeli chodzi o szlafroki to z pewnością będzie to idealne rozwiązanie dla wszystkich. W końcu to właśnie ten element zapewnia wysoką swobodę noszenia oraz czucia się po prostu wygodnie.

Od lat niezastąpione wśród kobiet

Szlafroki damskie zdominowały przemysł bieliźniarski wiele lat temu. Oczywiście kilkadziesiąt lat temu wcale nie były takie ładne, a szorstki materiał bardziej drażnił niż otulał skórę. Dlatego też niewiele osób nosiło je na gołe ciało. Dzisiaj jest inaczej. Rzecz jasna trzeba sobie otwarcie powiedzieć, że nie jest to idealny strój do chodzenia po domu poza godzinami porannymi i wieczornymi (oczywiście raz na jakiś czas można sobie urządzić odstępstwo od tego, dlatego niektóre osoby lubiące leniuchować w weekend w nich spędzają swój wolny czas). Na pewno jest idealny prosto po wyjściu z kąpieli lub rozgrzanego łóżka zimą. Nikt temu nie zaprzeczy, ponieważ odpowiednio wykonany szlafrok z dobrego gatunku materiału pozwala na łatwiejsze zaadaptowanie się do sporych różnic temperatury powietrza i poranne wyjście z łóżka nie jest już takie nieprzyjemne. Oczywiście większość z nas od razu idzie do kuchni, aby zrobić sobie kawę, a tą przecież wypija się o wiele lepiej, gdy czujemy, że jest nam ciepło.

Największa zaleta szlafroka

Szlafrok ma wiele zalet, o których można byłoby napisać mnóstwo bardziej lub mniej mądrych słów. Warto jednak wspomnieć o jednej, którą zazwyczaj się pomija. Pomaga on w pielęgnacji ciała! Tak. Wystarczy prosto po kąpieli nałożyć na rozgrzaną jeszcze skórę nawilżający balsam do ciała. Oczywiście trzeba go najpierw równomiernie rozprowadzić kulistymi ruchami dłoni, jednakże po nałożeniu szlafroka, balsam wchłania się jeszcze mocniej. Dlaczego tak się dzieje? Zapewne większość osób się domyśla, że zbawienne działanie daje wyższa temperatura. W ten sposób więcej aktywnych składników kosmetyków wchłania się w tkankę w o wiele krótszym czasie.

Dodaj komentarz