Otulić się szlafrokiem…

Niezależnie od tego czy posiadamy krótki szlafrok damski z miłego weluru, czy długi do kostek z pluszu, to z pewnością nie wyobrażamy sobie już funkcjonowania bez niego po kąpieli. Szlafroki damskie od wielu lat stanowią jeden z głównych elementów garderoby pań, ponieważ są uniwersalne, funkcjonalne, a jednocześnie dość przyjemne w dotyku.

Wszystko można dobrać pod swój gust

W zależności od upodobań mogą być z rękawem 3/4, jak i długim. Także kwestia zapięcia jest otwarta – dosłownie i w przenośni. Otóż dzisiejszy szlafrok może być zapinany na zamek, jak i spleciony paskiem z identycznego materiału. Ten ostatni typ najbardziej kojarzy nam się z szlafrokami, ponieważ przez wiele lat tylko takie szlafroki sprzedawano w sklepach. Przez lata do standardowych połaci materiału dodano także takie udogodnienia jak wygodne, głębokie kieszeni, w których można trzymać przedmioty lub po prostu dłonie. Wiadomo, że każdy szlafrok ma za zadanie dopasować się do kształtu ciała, więc właśnie dlatego jest tak niezwykle komfortowy w użytkowaniu. Plusem jest także jego lekkość, chociaż rzeczywiście niektóre modele są dość trudne do noszenia z powodu swojej ciężkości. Mimo to otulenie się takim szlafrokiem prosto po kąpieli, gdy skóra jest nadal rozgrzana, to sama przyjemność, a także całkiem dobre rozwiązanie dla wszystkich pań dbających o urodę. Wystarczy wcześniej nałożyć na ciało balsam, aby w cieple szybciej się wchłonął.

A jakich materiałów można się spodziewać w sklepach?

Otóż jednymi z najpopularniejszych tkanin używanych w produkcji szlafroków są te, które doskonale wchłaniają wodę. Właśnie dlatego taką popularnością od lat cieszą się tkaniny frotte oraz piękny, mięciutki plusz. Jest to naprawdę szybka i skuteczna pomoc w pozbyciu się nadmiaru wody ze skóry po kąpieli. Oczywiście dużym zainteresowaniem cieszą się także cieńsze tkaniny, wśród których można wymienić bawełnę, kolorowy poliester, jedwab, oraz podobnie połyskującą, ale o wiele tańszą satynę. Takie szlafroki są jednak bardziej przeznaczone do użytkowania w sypialni.

Dodaj komentarz