Farby przeciw wilgoci – poliuretanowe

Nie tylko domy czy inne budynki potrzebują odświeżenia raz na jakiś czas, aby mogły nadal spełniać swe zadania. Takiej pomocy potrzebują też choćby łodzie czy statki, które ciągle są narażone na działanie czynników takich jak woda czy środki chemiczne.

Idealnym sposobem na zadbanie o taki rodzaj powierzchni jest farba poliuretanowa, która świetnie ochrania przed szkodliwym działaniem wilgoci oraz innych czynników.

Można je nakładać na powierzchnie metalowe (z lekkich metali), stalowe, drewniane, betonowe

Cechują się sporą odpornością na ścieranie, dzięki czemu dobry efekt wizualny będzie zachowany na długi czas. Są one nieco podobne do farb epoksydowych, mają podobne właściwości z tym, że poliuretanowe są bardziej odporne na promienie słoneczne i nie odbarwiają się po jakimś czasie.

Ten rodzaj farb został stworzony z dwóch składników: żywicy i utwardzacza. Odbywa się to z zachowaniem odpowiednich proporcji, aby można było uzyskać pożądany efekt. Można też zaopatrzyć się w farby tego rodzaju, ale wykonane z jednego składnika. Nie mają one utwardzacza, a jego rolę pełni powietrze i pochodząca z niego wilgoć.

Farba poliuretanowa do metalu doskonale sprawdzi się do malowania łodzi i jachtów, które mają stały kontakt ze słoną wodą. Sprawdzą się też przeciwko promieniom słonecznym, które też szkodliwie oddziałują na te powierzchnie. Dzięki niej możliwe jest też skuteczne zabezpieczenie przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi, ponieważ daje dość twardą powłokę.

Można wykorzystać ją w celach dekoracyjnych na metalach kolorowych

Stal ochronią one przed korozją. W zależności od tego, jaką powierzchnię chce się pokryć, można zdecydować się na farby z połyskiem, matowe albo półmatowe. Stosunkowo łatwo się ją nakłada, a poza tym cechuje ją dobra przyczepność. Nie zaszkodzą jej żadne z takich elementów jak: wilgoć, oleje, smary, paliwa, kwasy, zasady czy sole, i oczywiście czynniki atmosferyczne. Rzecz jasna są dostępne w różnych kolorach według preferencji i potrzeb. Warto jeszcze wspomnieć o jej wydajności, która pozwala zaoszczędzić.

Dodaj komentarz