Jaki szlafrok wybrać?

Szlafrok to zdecydowanie ten element garderoby, który przydaje się każdej kobiecie. Jest praktyczny, a okazji do jego używania zwykle nie brakuje – po kąpieli czy prysznicu warto założyć go na siebie, szczególnie w okresie zimy, gdy temperatura na zewnątrz często spada poniżej zera. Jednak także latem bardzo przydaje się w codziennym życiu. Wiele kobiet chętnie narzuca go na siebie tuż po wstaniu z łóżka, niektóre używają go nawet wtedy, gdy chcą poczuć się bardziej luksusowo czy atrakcyjnie. Na rynku istnieje bowiem cały wachlarz modeli. Do wyboru mamy różnego typu szlafroki damskie, w zależności od rodzaj tkaniny, długości, fasonu, koloru czy wzoru. Jaki najlepiej wybrać?

Sprawą podstawową jest rodzaj materiału.

W sklepach można znaleźć wiele bardzo tanich szlafroków, jednak ich jakość oraz tkanina, z jakiej zostały wykonane, budzą wiele wątpliwości. Bywają sztuczne, przez co skóra nie oddycha, są wręcz nieprzyjemne, nie wchłaniają wilgoci, niektóre nawet podrażniają czy powodują reakcje alergiczne. Zdarza się, że mają dość tandetne wzory lub kolory. Często też wyglądają bardzo kiepsko już po pierwszym praniu. Pamiętajmy, że dobry szlafrok nie musi kosztować majątku, warto jednak zainwestować odrobinę więcej, a mieć produkt, który będzie porządny jakościowo i posłuży nam w dobrym stanie przez dłuższy czas. Sklepy, zarówno stacjonarne, jak i przede wszystkim internetowe często oferują możliwości rabatu – warto polować na tego typu promocje na szlafroki damskie.

Jak dobrać rozmiar

Inną ważną kwestią jest rozmiar. Szlafrok nie powinien być oczywiście za mały, ale nie może także mieć rozmiaru zbyt dużego. Wówczas marszczy się, odstaje w niektórych miejscach, jest po prostu niewygodny, przez co użytkowanie go staje się niekomfortowe.

Szlafroki damskie to część garderoby, z której korzysta się nie tylko w zaciszu domowym. Letnie modele świetnie nadają się na taras lub do ogrodu. Ponadto często używa się ich podczas wizyt na basenie czy w salonach SPA. Warto więc zadbać o to, by prezentowały się elegancko.

Dodaj komentarz