Moda nocna – ubranie do sypialni

Czy przykładasz uwagę do stroju, w którym kładziesz się spać? Wiele kobiet popełnia ten błąd i nad swoim wyglądem zastanawia się wyłącznie wtedy, gdy wychodzi z domu. Bądź też kiedy na pewno będzie pod obserwacją kogoś, komu chce się zaimponować… A co ze strojeniem się dla siebie samej? Co z poczuciem własnej wartości?

Postrzeganie siebie

Badania wyraźnie pokazują, że noszona bielizna wpływa na postrzeganie siebie. Im bardziej starannie dobrana, im bardziej seksowna, tym wskaźniki samozadowolenia idą w górę. Dotyczy to także odzieży i bielizny nocnej. Nawet kiedy nikt na Ciebie nie patrzy, masz swoją własną tajemnicę. Rzeczy, w których nie powstydziłabyś się nawet na randce. Jesteś idealna i gotowa – tylko czekać, aż ktoś zadzwoni do drzwi. Ale jak już wspomnieliśmy – chodzi tutaj bardziej o „wewnątrz”, niż „zewnątrz”.

Jak zatem robić zakupy bielizny nocnej?

Musi ona spełniać kilka zasadniczych cech. Konieczna jest oczywiście jej wygoda. Absolutnie nie chodzi o sypianie w rzeczach, które ograniczają komfort wypoczynku. Warto zatem krytycznie przyglądać się materiałom wykonania i obietnicom producentów. Kompletem do seksownej, satynowej koszuli nocnej będą chociażby cieplejsze szlafroki damskie, które w czasie jesieni i zimy pozwolą zachować optymalną temperaturę i otulić się miękkością materiału. Są też oczywiście szlafroki cieńsze, bardziej subtelne, które sprawdzą się w innych kontekstach i w innych porach roku. Nie każda kobieta jednak będzie dobrze czuć się w koszuli nocnej. Nie ma wówczas co zmuszać się na siłę – pod szlafrok spokojnie można też założyć coś innego, na przykład ciekawy komplet składający się z bluzki i szortów.

Piżama idealna to piżama wyrażająca charakter i upodobania swojej nosicielki. Tym właśnie warto bezwzględnie kierować się na zakupach. Nikogo nie słuchać tak bardzo, jak siebie! Każda kobieta ma prawo d swojego zdania i swojego stylu. Niewątpliwie ta różnorodność sprawia, że świat jest taki piękny. Podobnie każdy mężczyzna coś innego uważa za seksowny strój…

Dodaj komentarz