Szlafroki damskie

Szlafrokiem nazywany luźny strój domowy, który zakładamy przed położeniem się do łóżka lub po wstaniu z niego. Znalazł swoje zastosowania także w szpitalach, gdzie na co dzień noszony jest przez ludzi chorych, ale mogących się poruszać. Zazwyczaj określenia szlafrok używamy także, gdy mówimy o piżamie lub koszuli nocnej.

Co to jest szlafrok?

Szlafrok to rodzaj luźnego lekkiego okrycia, które zamiast zapięcia posiada pasek wiązany w pasie. Strój ten cieszy się bardzo dużym powodzeniem głównie wśród kobiet. Jego damską odmianą jest peniuar, czyli rodzaj koszuli nocnej, który pojawił się we Francji. Jednak obecnie nie jest już użytkowany. Zamiennie z wyrazem „szlafrok”, w poprawnej polszczyźnie, funkcjonuje wyrażenie „podomka”.

Szlafroki damskie to bardzo praktyczna część damskiej bielizny. W dzisiejszych czasach są one nie tylko funkcjonalne, ale także ozdobne i wykonane z różnego rodzaju materiałów. Największym powodzeniem cieszą się te, wykonane z miękkiej i ciepłej tkaniny frotte oraz weluru. Następnie panie wybierają te uszyte z wygodnej i chłonnej bawełny, połyskującej satyny, przyjemnego poliestru oraz prześwitującej żorżety. Przyciągają one panie nie tylko jakością wykonania, ale także kolorami i wzorami, w których stwarzaniu prześcigają się producenci.

Co znajdziemy w sklepach?

W ofercie sprzedawców znaleźć możemy także różne długości tego rodzaju bielizny. Najmniejszym powodzeniem cieszą się te zupełnie długie. Najchętniej wybierane przez klientki są te krótkie, sięgające długością za kolano.
Wybierane są w zależności od okazji i sytuacji, w których będą noszone. Kobiety, aby pobudzać swoich partnerów uroczym i seksownym wyglądem kupują szlafroki z lekkim połyskiem lub przezroczyste i bardzo krótkie. Podomki są też doskonałym wyborem, jeśli mamy na uwadze ochronę przed chłodnymi porankami lub wieczorami.
Kroje proponowane przez producentów tworzone są tak, aby pasowały do każdej sylwetki. Dzięki temu kobiety czują się piękniejsze i bardziej seksowne, niezależnie od budowy ciała czy też jego wagi i rozmiaru.

Dodaj komentarz