Bielizna w modzie codziennej i wieczorowej

Zdarza się wcale nierzadko, że pewne elementy damskiej bielizny z buduaru trafiają na salony. Tak było w przypadku gorsetów, które „wyszły spod sukni” i stały się jej elementem dekoracyjnym, czy body, które dzisiaj ma postać nawet eleganckich, biurowych koszul. Zupełnie niedawno „do gry” powróciły także szlafroki damskie, które w wersji jedwabnej pojawiają się nawet w galowych stylizacjach gwiazd i celebrytów. Nadążające za trendami panie, narzucają je na siebie również do wykończenia stylizacji codziennych. Spełniają wówczas rolę, chroniącego przed chłodem, płaszcza – narzutki. Wszelkiego rodzaju szlafroki damskie, świetnie sprawdzają się również w modzie plażowej. Swobodnie narzucone na strój kąpielowy, pozwolą ukryć niedoskonałości przed ciekawskimi spojrzeniami gapiów.

Bielizna w stylizacjach

Równie często wykorzystywanym w stylizacjach wieczorowych elementem bielizny damskiej jest biustonosz. Trochę bardziej zabudowany, założony do długiej, powłóczystej spódnicy daje iście oskarowy look. Panie, które od sukienek zdecydowanie wolą spodnie, założą go do eleganckiego garnituru i w ten sposób nienachalnie podkreślą swoją kobiecość. Z kolei w stylizacjach codziennych, kolorowy biustonosz celowo „prześwitujący” spod bluzki sprawdzi się w modzie streetwear’owej.

Trochę szaleństwa oraz dystansu

Ponieważ moda nie zna praktycznie żadnych granic, dlatego nawet często traktowane przez nas po macoszemu „majtki” potrafią stworzyć modną stylizację. Oczywiście trudno takiej wypatrywać w centrum dużego, polskiego miasta, ale na plażowym deptaku np. jakiejś popularnej turystycznej miejscowości, z powodzeniem można spotkać panie, które w eleganckich figach (i pozornie niedbale narzuconej na siebie bluzce, czy koszuli) przechadzają się niczym pod czerwonym dywanie. Jakby nie patrzeć – bielizna to nieodzowna część damskiej garderoby, a że jest coraz ładniejsza i przyjemniejsza dla oka, to aż się prosi o to by ją chociaż trochę światu pokazać. Dla tych jednak, co nie mają odwagi wyjść z domu w szlafroku, zawsze pozostają rozwiązania bezpieczniejsze jak body, gorset albo chociaż kolorowe ramiączka od biustonosza.

Dodaj komentarz