Jak dobrze wyglądać nocą?

Często nie przywiązujemy wagi do tego, w czym kładziemy się spać. Wychodzimy z założenia, że ma nam być po prostu wygodnie i już. Zwracamy więc uwagę na to, czy materiał, z którego wykonana jest odzież oddycha, czy się w nim nadmiernie nie pocimy (nikt przecież nie lubi się budzić rano mokry) i czy nic nas nie uciska albo nie „wpija” się w boczki.

W czym najczęściej śpimy

Dlatego w naszej „nocnej garderobie” często lądują więc stare, poplamione t-shirty, (których żywotności dobiega końca, a mimo wszystko szkoda ich nam wyrzucić) albo nienoszone przez męża czy chłopaka bokserki. Tymczasem, to w czym śpimy, może mieć wpływ na nasze samopoczucie nawet następnego dnia. Jeśli kładziemy się spać ubrane jak te „fleje”, to rano mniej chętnie spoglądamy w lustro, bo to co w nim ujrzymy, wcale nie musi się nam spodobać. Poza tym taka „bylejakość” potrafi się wydłużyć na cały dzień (szczególnie jeśli spędzamy go w domu). Zamiast więc się przebrać w coś „ładnego”, dalej snujemy się po domu w powyciąganej koszulce i jakichś legginsach. A przecież tak niewiele trzeba, bo dobrze wyglądać nie tylko za dnia, ale i nocą.

Nie śpijmy w czymkolwiek

Ładna piżamka, koszula nocna albo body damskie sprawią, że nie tylko będziemy lepiej wyglądać, ale tak też się i poczujemy. Wśród bielizny nocnej możemy przecież wybierać w najrozmaitszych wzorach i fasonach. Producenci stają na głowie, by było nie tylko ładnie ale i wygodnie. Każdy więc bez problemu znajdzie coś dla siebie. Poza tym chociaż wydaje nam się, że przecież można spać w czymkolwiek bo i tak nas nikt nie zobaczy, to niestety w życiu zdarzają się sytuacje, gdy ubrane w „byle co”, na spojrzenia jednak wystawione jesteśmy. Dlatego jeśli jednak w dalszym ciągu nie zamierzamy rezygnować z naszych starych i powyciąganych t-shirt’ów to może chociaż warto zainwestować w coś, co w razie potrzeby będziemy mogły na siebie zarzucić? Piękne, kolorowe szlafroki damskie, narzucone na piżamę lub koszulę, sprawią więc, że bez wstydu otworzymy rano drzwi listonoszowi albo kurierowi, a w chłodniejszy dzień zapewnią zaś ochronę przed zimnem.

Dodaj komentarz