Najciekawszy element garderoby

Istnieje jeden element garderoby, który sprawdzi się niemal u każdej kobiety. Nie każda z pań ma jednak świadomość, jakim niezbędnikiem może on być.

Różne rodzaje body damskiego

Chodzi oczywiście o body damskie, które znajduje wiele zastosowań w stylizacjach. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że wyróżnić można body bieliźniane oraz body codzienne. Pierwsze z nich, odpowiednie jest jako zastępstwo do bielizny, odzieży do spania czy nawet elementu randkowego. Z kolei body codzienne jest takim samym elementem garderoby jak bluzka czy podkoszulek. Jest ono niezwykle wygodne i pasuje zarówno do spodni, jak i też spódnic czy letnich szortów. Body ma ogromną zaletę ze względu na fakt, że idealnie przylega do skóry i się nie marszczy, sprawdzi się więc nawet przy najbardziej wymagających spódnicach. Na lato najlepsze są body damskie na ramiączkach, z kolei na zimniejsze dni, odpowiednie będą body z długim rękawem, które z powodzeniem mogą zastąpić koszulki z długim rękawem.

Kupując body zwróć uwagę

Wybierając body dla siebie, warto jednak wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Przede wszystkim, jego kolor najlepiej powinien pasować do pozostałych elementów garderoby, zwłaszcza kolorystycznie. Dzięki temu, stanie się ono uniwersalne i z łatwością będzie można z nim skomponować ciekawą stylizację. Istotny jest również rodzaj materiału, z jakiego body jest wykonane. Lepiej jest postawić na bawełnę czy syntetyczną wiskozę, oba te materiały są przyjemne i przewiewne. Unikać trzeba z kolei body z poliestru, gdyż po prostu jest to materiał sztuczny i nieprzepuszczający powietrza. Warto również zwrócić uwagę na rodzaj zapięcia w body i wybrać to najbardziej odpowiednie dla siebie. Sprawdzić trzeba również czy zapięcie łatwo się zapina i odpina. Ważne jest bowiem, aby body komfortowo dało się nosić, a jego zapięcie nie sprawiało trudności, na przykład podczas wizyty w toalecie. Doceniając wszystkie powyższe zalety body, można skompletować sobie wręcz całą kolekcję, w której znajdziemy ten element garderoby naprawdę na każdą okazję.

Dodaj komentarz