Modne fasony torebek: listonoszki

Shopper bag, kuferki, kopertówki – to tylko kilka przykładów fasonów damskich torebek. Każda kobieta potrzebuje przynajmniej kilku torebek różniących się między sobą nie tylko kolorem, ale przede wszystkim fasonem.

Inny fason torebki sprawdzi się bowiem w wieczorowych, a inny w codziennych stylizacjach. Do torebek, które idealnie sprawdzają się w codziennych stylizacjach należą listonoszki.

 

Listonoszki

 

Torebki damskie listonoszki do historii damskiej mody trafiły w latach 70-tych. Inspiracją do ich stworzenia były torby noszone w drugiej połowie XIX przez pracowników amerykańskiej poczty konnej. Moda na listonoszki przeminęła w latach 80-tych. Na początku XXI stulecia torebki damskie listonoszki znów pojawiły się na ulicach. Zarówno w latach 70-tych, jak i obecnie był to fason torebek, który szczególnie przypadł do serca wielu kobietom. Dzisiaj noszą je panie w bardzo różnym wieku, począwszy od bardzo młodych dziewcząt poprzez kobiety w dojrzałym wieku, jak również przez seniorki. Ogromną zaletę listonoszek jest długi pasek, co pozwala je nosić na ramieniu. Każda kobieta doskonale wie, jak trudno jest nosić w obu rękach ciężkie torby z zakupami i do tego jeszcze torebkę. Listonoszka rozwiązuje problem zajętych rąk.

 

Obecnie listonoszki szyje się z bardzo różnych materiałów

 

Dzięki temu kobiety mogą wybrać model, który najlepiej będzie pasował do danej stylizacji. Klasyczna listonoszka ze skóry sprawdzi się w stylizacjach w stylu retro. Z kolei model, który został ozdobiony frędzlami lub bardzo modnym w ostatnim czasie kolorowym paskiem sprawdzi się, jako uzupełnienie stylizacji w stylu boho. Listonoszki szyje się także z różnorodnych tkanin. Do tych, które zasługują na uwagę należą te, które zostały uszyte z filcu. Ozdobione kolorowymi etnicznymi wzorami również najlepiej sprawdzą się w stylizacjach nawiązujących do stylu hippie.

Damski torebki listonoszki są zaliczane do ponadczasowych fasonów torebek. Ich fason bowiem od lat nie ulega zmianie. Zmienia się jedynie faktura i rodzaj materiałów używanych do ich uszycia.

Dodaj komentarz