Materiał w obuwiu sportowym i jego rola

Mnogość materiałów wykorzystywanych obecnie do produkcji obuwia jest autentycznie zatrważająca i potrafi przysporzyć o zdumienie wiele osób, które interesują się odrobinę zakupami obuwniczymi. Istnieje wiele technologii opracowywania materiałów dla celu przemysłu obuwniczego. Wiele z nich obejmuje nowoczesne polimery, których struktura jest badana przez długi okres w licznych, najlepszych laboratoriach.

 

Wszystko po to, aby zagwarantować obuwiu nie tylko odpowiedni wygląd, le przede wszystkim komfort oraz zachowanie poszczególnych parametrów istotnych z punktu widzenia sportu. To jak zmieniały się materiały na przestrzeni lat oraz jak często innowacyjne pomysły zmieniały przemysł obuwniczy to historia na długie godziny. Adrenaline.pl czyli sportowy sklep dla każdego!

 

Historia i materiały w obuwiu sportowym

 

Pierwotnym i najbardziej trwałym materiałem w przemyśle obuwniczym była od samych początków skóra, która również teraz jest ważna z punktu widzenia nie tyle sportu, co wartości estetycznych obuwia. Z czasem i poprze doskonalenie się przemysłu włókienniczego można było obserwować zmiany w podejściu do produkcji obuwia, które z potrzeby bycia lekkim i wygodnym zaczęło być produkowane z materiałów tekstylnych. Jest to oczywiście moment przełomowy dla całego świata obuwniczego, umożliwiają dostęp do obuwia również ludziom mniej zamożnym.

 

Od butów zamszowych do butów z butelek

 

Patrząc na kolejne lata w historii obuwia sportowego, warto zwrócić uwagę na zastosowanie materiałów dla celów strukturalnych obuwia, jak zrobił Adolf Dassler i tym samym wykreował znany na cały świat standard wyglądu buta sportowego. Podobnie jego brat, który zaczął przygotowywać eleganckie i wygodne buty sportowe z zamszu. Wraz z pojawianiem się kolejnych technologii, zaczęto produkować obuwie z tak zwanej skóry ekologicznej, czyli tworzywa sztucznego imitującego skórę naturalną. Jedna z najpopularniejszych marek sportowych ostatnio wykreowała buty wykonane w stu procentach z butelek wyłowionych z dna oceanu, co w czasach istnienia mody na bycie Eko i na recykling jest szczególnie dobrym posunięciem.

Dodaj komentarz