O szpilkach słów kilka

Najbardziej lubianymi przez kobiety butami są bez wątpienia szpilki. W swojej szafie posiada je każda kobieta, która chce przynajmniej raz na jakiś czas wyglądać naprawdę elegancko. Nosić można je zarówno do wieczorowych sukni, jak i klasycznych jeansów. Szpilki są doskonałym wyborem niemalże zawsze. Poznajmy te kochane przez przedstawicielki płci pięknej buty bliżej.

Historia szpilek rozpoczęła się na początku XX wieku. Wówczas jednak do tego rodzaju butów przylgnęła nazwa stilletto. Szpilki w takiej formie, w jakiej znamy je dzisiaj pojawiły się na światowych wybiegach mody za sprawą Diora. Zaprojektował je jednak nie sam mistrz, a pracujący dla niego Roger Vivier. To także wtedy buty te zaczęto nazywać szpilkami.

Popularyzację szpilek zawdzięczamy słynnemu projektantowi butów Christianowi Louboutinowi. To on – w roku 1993 – zaprojektował szpilki na czerwonej podeszwie, które zyskały ogromne uznanie w oczach kobiet. Po raz pierwszy publicznie pokazała się w nich księżna Monako. Dzisiaj po takie buty sięgają gwiazdy znane z ekranów kin i estrady. Nie brakuje również zwykłych kobiet, które decydują się na zakup szpilek z czerwoną podeszwą. Takie buty są niezwykle efektowne. Obecnie szpilki wychodzące z pracowni Lauboutina to obiekt pożądania wielu kobiet na całym świecie. Niejedna przedstawicielka płci pięknej jest w stanie zapłacić za nie naprawdę dużo pieniędzy.

Bez wątpienia każda kobieta powinna postawić na czarne szpilki. Jest to absolutny must have. Warto pamiętać, że klasyczne szpilki pozbawione są jakichkolwiek ozdób, a ich obcas jest prosty. Na jak wysoki obcas postawić? Jeśli chcemy sobie zapewnić prawdziwy komfort, należy wybrać taki, którego wysokość nie przekracza siedmiu centymetrów. Panie lubiące chodzić na naprawdę wysokich obcasach mogą wybrać szpilki dziesięciocentymetrowe. Warto dodać, że Lauboutin zaprezentował raz szpilki mające dwadzieścia centymetrów. W tak wysokich butach poruszać się jest jednak naprawdę bardzo trudno.

Szpilki to doskonały dodatek do każdej kreacji. Można zakładać je zarówno do pracy, jak i na wielkie wyjścia.

Dodaj komentarz