Damska koszula: jaka tkanina będzie najbardziej odpowiednia?

Obowiązkowym elementem garderoby każdej eleganckiej kobiety, która podąża za aktualnymi trendami jest koszula. Inspirowana najbardziej znanym elementem męskiej garderoby szyta jest z rozmaitych tkanin. Podpowiadamy czym charakteryzują się damskie koszule powstałe z różnych materiałów.

Obecnie w sprzedaży znaleźć można koszule damskie szyte z:
– lnu;
– bawełny;
– tkanin z sztucznych.
Decydując się na zakup takiej koszuli, warto pamiętać, że ta naprawdę dobra jest lekka i przewiewna. Nie może bowiem nasilać pocenia się.

Koszule z lnu

Wykorzystanie lnu sprawia, że koszula jest przewiewna i lekka. Niewątpliwym jej plusem jest także to, że jest naprawdę miła w dotyku. Nie podrażnia ciała, zapewniając komfort na najwyższym poziomie. Koszula lniana to doskonały wybór na naprawdę upalne letnie dni. Zapewnia przyjemny chłód, nie nasilając pocenia. Trzeba jednak pamiętać, że zaraz po zakupie – jeszcze przed upraniem – len jest dość sztywny i szorstki. Dlatego warto przed pierwszym założeniem taką koszulę uprać. Stawiając na lnianą koszulę, nie można zapomnieć, że jest to materiał, który naprawdę mocno się gniecie.

Koszule z bawełny

Bawełna to obecnie niezwykle popularna tkanina, która charakteryzuje się między innymi wysoką odpornością na rozciąganie. Jeśli postawimy na koszulę o cienkim splocie, możemy być pewni, że będzie ona naprawdę delikatna, przyjemna dla ciała i przede wszystkim chłodna. Będzie więc doskonałym wyborem na upalne letnie dni. Gruby splot to natomiast koszule dobre na jesień i zimę.

Sztuczne tkaniny

Na początku należy wyraźnie podkreślić, że nowoczesne sztuczne materiału znacznie różnią się od tych, które stosowane były kilkanaście lat temu. Ich jakość naprawdę bardzo wysoka. Nie ustępują bawełnie. W niektórych przypadkach przewyższają nawet jej zalety. W koszulach z nowoczesnych sztucznych tkanin z pewnością się nie spocimy. Plusem jest również to, że taka koszula w ogóle się nie rozciąga – na–et wtedy, kiedy jest naprawdę często prana. Obecnie najczęściej sięga się po modal oraz lyocell.

Dodaj komentarz