Damskie buty: co mogą założyć na nogi kobiety?

W sklepach obuwniczych znaleźć można obecnie wiele różnych rodzajów damskiego obuwia. Dzięki temu każda kobieta bez trudu znajdzie dla siebie buty idealne odpowiadające jej gustom oraz okolicznościom. Co można kupić? Spróbujemy przedstawić najbardziej znane i lubiane rodzaje damskich butów.

Szpilki

Trudno znaleźć kobietę, która nie lubi takich butów. Szpilki wspaniale wysmuklają i dodają sylwetce lekkości. Są również wyjątkowo seksowne, co sprawia, że panie chętnie zakładają je na randki. Swoją nazwę wzięły od obcasa, który swoim kształtem przypomina szpilkę. Cechą charakterystyczną jest niemała wysokość obcasa. Najbardziej pożądane szpilki wychodzą z pracowni Manolo Blahnika. Panie oddadzą wiele również za zakup butów Christiana Lauboutina.

Peep toe

To buty, których historia sięga lat pięćdziesiątych. Cechą charakterystyczną tego rodzaju butów jest wycięty nosek, który odsłania palce.

Muszkieterki

To niezwykle popularny w ostatnim czasie rodzaj kozaków. Ich cechą charakterystyczną jest naprawdę wysoka cholewka, która sięga aż za kolano. Ciekawe jest, że początkowo buty te nosili mężczyźni. Wystarczy wspomnieć chociażby gwardzistów króla Francji, którzy sięgali po nie w XVII wieku. Muszkieterki są idealnym wyborem na zimę dla tych kobiet, które chcą podkreślić swoje naprawdę zgrabne nogi.

Kowbojki

To buty, które nawiązują do obuwia noszonego przez kowboi. Nie trudno się domyśleć, że właśnie stąd pochodzi ich nazwa. Charakteryzują się one cholewką, która kończy się zaraz za kostką oraz niezbyt wysokim obcasem. Co ważne, obcas musi być ścięty. To nieodłączny element stylu country.

Chanelki

To buty, których autorką jest słynna Coco Chanel. Obecnie są to jedne z bardziej modnych butów. W swojej szafie powinna je mieć każda kobieta, która chce podążać za aktualnymi trendami. Ich cechą charakterystyczną jest odcięty nosek, który wykonany jest z materiału w kontrastowym kolorze. To buty wyjątkowo eleganckie, które doskonale sprawdzają się w przypadku kobiet pracujących w biurze. Można je zakładać do garsonek. Podkreślają biznesowy look.

Dodaj komentarz