Podział garniturów jednorzędowych

Każdy mężczyzna powinien mieć w swojej szafie przynajmniej jeden garnitur. Szczególnie chętnie panowie wybierają modele jednorzędowe, których wskazać można przynajmniej kilka rodzajów. Poniżej prezentujemy te najbardziej istotne.

Garnitury wizytowe

Nierzadko określane są również mianem wieczorowych. Dlaczego? Bo to właśnie po taki garnitur sięga się na wieczorne wyjścia. Klasyczny jednorzędowy garnitur wizytowy charakteryzuje się:
– zamkniętymi szpiczastymi klapami;
-wcięciem;
– prostymi kieszeniami bez patek.
Do takich garniturów bardzo często dodawane są kamizelki, a spodnie pozbawione są mankietów. Mężczyźni, którzy sięgają po garnitury wizytowe muszą pamiętać, że zakłada się do nich wyłącznie białe koszule z mankietami. Do tego dochodzi krawat bądź mucha. Warto natomiast pamiętać, że jeśli chodzi o muchę, to opcji kolorystycznych jest zdecydowanie więcej. Nie musi ona bowiem być ani biała, ani czarna. Do garnituru wizytowego należy założyć odpowiednie buty w czarnym kolorze.

Garnitury sportowe

W tym przypadku cechą charakterystyczną marynarki są skośne bądź nakładane kieszenie. W przypadku tych pierwszych uwagę przykuwają patki. Z tyłu marynarki znajduje się jedno rozcięcie. To marynarki wzorowane na tych, w których przed wielu laty mężczyźni dosiadali konia. Jeśli chodzi o spodnie, to ich cechą charakterystyczną są mankiety. Do takiego garnituru można bez przeszkód założyć niemalże każdą koszulę. Może ona być gładka, w prążki czy nawet w kratę. Nie ma również żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o wybór krawata.

Garnitury biurowe

Marynarka od takiego garnitury ma najczęściej dwa rozcięcia w tylnej części. Klapy są otwarte. Cechą charakterystyczną są również proste kieszenie, które wykończone zostały patkami. W sprzedaży dostępne są modele mające biletówkę, czyli dodatkową kieszonkę, która jest bardzo praktyczna.

Garnitur to obowiązkowy element garderoby każdego mężczyzny. Na szczęście w sprzedaży znaleźć można rozmaite garnitury jednorzędowe, co pozwoli każdemu panu znaleźć ten idealny dla siebie.

Dodaj komentarz