Męskie kapelusze: rodzaje

W ostatnim czasie można zaobserwować coraz więcej mężczyzn noszących kapelusze. Jest to niezwykle wygodne i praktyczne nakrycie głowy, które większości z nas kojarzy się z modą retro. Bez wątpienia kapelusz jest doskonałym wyborem dla tych panów, którzy chcą podkreślić swój styl, nadając mu wyjątkowego charakteru. Wybór kapeluszy jest ogromny. Poniżej przedstawiamy ich najbardziej znane rodzaje.

Fedora

Uważana jest za najbardziej klasyczny rodzaj męskiego kapelusza. W modzie męskiej obecny jest od początku XX wieku. Fedora charakteryzuje się niezbyt szeroką fałdką umieszczoną na główce. Jej boki są lekko wyciągnięte do góry. Rondo jest nieusztywnione. W efekcie noszący go mężczyzna może w dowolny sposób go układać. Fedora idealnie sprawdza się w sezonie jesienno – zimowym. Taki kapelusz jest doskonałym uzupełnieniem stylizacji o charakterze formalnym.

Trilby

To kapelusz o charakterze zdecydowanie mniej formalnym niż opisana powyżej fedora. Główka ma kształt identyczny jak fedora. Przód jest jednak większy i bardziej zakrzywiony. Tył z kolei jest mniejszy i bardziej uniesiony ku górze. Takie kapelusze cieszyły się wielką popularnością na początku XX wieku. To także odpowiedni wybór na jesień i zimę.

Homburg

To kapelusz o formalnym charakterze. W naszym kraju to mało znany rodzaj kapelusza. Charakteryzuje się usztywnionym rondem, który ma krawędź odgiętą w górę. Homburg jest kapeluszem niezwykle stylowym i bardzo eleganckim.

Panama

To kapelusz, który swoim kształtem przypomina fedorę. To kapelusze splatany. Sposób splotu wpływa na to, ile za dany model trzeba zapłacić. Do wyplatania używa się słomianych włókien bądź liści palmowych. Splot musi być zrobiony tak, aby bez trudu można było dowolnie kształtować kapelusz bez straty dla jego doskonałego wyglądu. To kapelusz, który stanowić może doskonałe uzupełnienie letniej stylizacji.

Męskie kapelusze to świetny dodatek do męskich stylizacji. Obecnie docenia je coraz więcej mężczyzn, dla których liczy się niecodzienny i elegancki wygląd.

Dodaj komentarz