Jakie są typy kołnierzyków w męskich koszulach?

Kupując koszulę z reguły zwracamy uwagę na jej kolor. Robią to zarówno mężczyźni, jak i kobiety, które wybierają koszulę dla swojego mężczyzny. Tymczasem kupując koszulę trzeba przyjrzeć się także temu, jaki rodzaj kołnierzyka został do niej wszyty. Jakie rodzaje kołnierzyków stosowane są w męskich koszulach?

Kent

Jest to jeden z bardziej klasycznych rodzajów kołnierzyków. Koszule, które mają wszyty kołnierzyk typu Kent można zakładać na wiele różnorodnych okazji. Szerokość tego kołnierzyka może być różna, model klasyczny jest bardzo wąski. Kupując taką koszulę trzeba pamiętać o wybraniu właściwego węzła, na który zostanie zawiązany krawat. Nie może to być duży, ale raczej mały węzeł. Do kołnierzyka typu Kent zaleca się wiązanie krawata w węzeł four-in-hand.

Cutaway

Inna nazwa tego fasonu kołnierzyka to włoski lub Hai. To kołnierzyk bardzo formalny. Wyróżnia się rozłożystym krojem. Znawcy mody męskiej i męskiej elegancji uważają, że kołnierzyk Cutaway, którego rozłożone skrzydełka utworzą linię prostą jest szczególnie elegancki. Mocno oddalone od siebie wyłogi kołnierzyka pozwalają na ładne wyeksponowanie krawata. Dodatkiem, który pasuje do kołnierzyka włoskiego jest także mucha.

Button down

Nazywany jest także kołnierzykiem amerykańskim. Ma jedną cechę charakterystyczną: małe guziczki, którymi jest przypięty do koszuli. Kołnierzyki amerykańskie znajdziemy w koszulach przeznaczonych na nieformalne okazje. Świetnie prezentują się z krawatem, który został zawiązany na wąski i prosty węzeł.

Winchester

Występuje tylko w tym rodzaju koszul, które są kolorowe. Mają tylko białe mankiety i kołnierzyk. Koszule Winchester sprawdzają się, jako elegancki element stroju biurowego oraz na spotkaniach biznesowych. Krawat jest mile widzianym dodatkiem.

Łamany

Ten rodzaj kołnierzyka został stworzony z myślą o koszulach noszonych do fraka i smokingu. Skrzydełka tego kołnierzyka łamią się. Koszule z tym rodzajem kołnierzyka można nosić w połączeniu z muchą lub musznikiem. Krawat w tym przypadku to nieporozumienie.

Dodaj komentarz