Jakie skarpety panowie powinni wybierać?

Jednym z detali męskiej garderoby są skarpetki. Wielu mężczyzn poświęca im bardzo mało uwagi, są zdania, że skarpetki są mało istotnym detalem dla ich wyglądu. Nie pamiętają o tym, że w wielu sytuacjach są one widoczne spod spodni, ich wybór nie powinien więc być kwestią przypadku.

Właściwa długość skarpet

Problemem dla wielu mężczyzn jest wybranie skarpet o odpowiedniej długości. Wielu nosi zbyt krótkie. Wybór odpowiedniej długości skarpet nie jest trudny. Panowie powinni jedynie pamiętać o tym, że w chwili, kiedy założą nogę na nogę nie może wystawać spod nogawki gołe ciało. Można tego uniknąć wybierając skarpety, które będą sięgały do pół łydki. Coraz więcej panów decyduje się również na noszenie męskich podkolanówek. Rozmawiając o dobieraniu długości skarpet mieliśmy na myśli wyłącznie skarpety do długich spodni. W przypadku letnich stylizacja panowie powinni zrezygnować z noszenia skarpet. Noszenie skarpet do sandałów lub szortów nie ma nic wspólnego z elegancją. Jeżeli są powody, dla których noszenie butów na gołe stopy nie jest możliwe, to w sklepach bez problemu można nabyć tak zwane stopki. Są to wyjątkowo krótkie skarpetki, nie będą więc widoczne spod adidasów lub mokasynów. No i na koniec przykra wiadomość: sandały trzeba nosić bez żadnych skarpet.

Jaki kolor skarpetek?

Kupując nową parę skarpet panowie powinni pamiętać o tym, jaki jest kolor spodni i butów, do których planują je założyć. Kolor skarpet powinien pasować do ich koloru. Jeżeli skarpety mają być założone na spotkanie, które ma charakter oficjalny, to skarpety powinny być tego samego koloru lub w kolorze mocno zbliżonym do tonacji spodni i obuwia. Wielu mężczyzn jest zdania, że białe i czarne skarpety są uniwersalne i można je zakładać na każdą okazję. Tak nie jest. Czarne skarpety zakłada się do czarnych spodni i obuwia, a białe do stylizacji sportowych. Kolorowe skarpety są dobre na lata pod warunkiem, że wybraliśmy stylizację casualową.

Źle dobrane skarpety mogą zepsuć wysiłek włożony w stylizację.

Dodaj komentarz