Jakie są rodzaje sukien ślubnych?

Ślub to wielkie i wyjątkowe wydarzenie w życiu kobiety. Każda kobieta, która staje na ślubnym kobiercu chciałaby czuć i wyglądać, jak księżniczka. Nic więc dziwnego, że wiele kobiet na wiele miesięcy przed wyznaczoną datą ślubu poszukuje wyjątkowej sukni. Wśród jakich rodzajów sukien ślubnych mogą wybierać przyszłe panny młode?

Podstawowe rodzaje sukien ślubnych to:
– princessa;
– klasyczna;
– syrena;
– empire;
– prosta.

Suknia princessa

Princessa, czyli po polsku księżniczka to suknia, która jest mocno dopasowana w talii i w biuście. Od linii bioder suknia zaczyna się rozszerzać. W tego typu sukniach bardzo często stosowane jest tak zwane francuskie cięcie, dzięki temu suknia wyszczupla optycznie sylwetkę i ją wydłuża. W sukni tej można ukryć brak talii. Czasem suknia ta ma tiulową halkę, dzięki temu spódnica wydaje się bardziej szeroka. Bez halki spódnica spływa lekko w dół miękko układając się w fałdy.

Suknia klasyczna

Spośród innych fasonów sukien ta wyróżnia się idealnie dopasowanym stanem. Klasyczny model sukni ma także szeroką spódnicę pod, którą znajduje się składająca się z kilku warstw halka. Ten model sukni występuje w dwóch wariantach. Pierwszy z nich to suknie dwuczęściowa, która składa się ze spódnicy oraz gorsetu. Drugi wariant to suknie jednoczęściowe. Suknie klasyczne mogą mieć wąskie ramiączka, mogą też być modele bez ramiączek. Wśród sukni klasycznych nie ma modeli z rękawami. Najkorzystniej wyglądają w nich panie, które mają wyrazie zarysowaną talię i są raczej wysokie.

Suknia syrena

Bardzo kobieca. Najładniej wygląda na szczupłych paniach z wyraźnie zaznaczoną talią. Ten fason mocno podkreśla biodra, stąd też powinny one być ładnie zarysowane. Od kolan lub połowy uda suknia syrena zaczyna się rozszerzać.

Suknia empire

Ma stan odcinany pod biustem. Dół sukni lekko opada do dołu. W zależności od modelu może mieć delikatny krótki (rzadziej długi) rękaw lub ramiączka. Najładniej wygląda uszyta z miękko układających się i lejących tkanin. Sprytnie ukrywa nadmierne kilogramy.

Dodaj komentarz