Jakie buty będziemy nosić w 2017 roku?

Z pewnością wiele kobiet zastanawiania się, jakie obcasy będą modne w butach w bieżący, 2017 roku. Przyjrzyjmy się więc, co mają do zaproponowania projektanci.

Kaczuszki

To jeden z rodzajów obcasów, które będą dominować w damskich butach w tym roku. Buty na kaczuszkach z wysmuklonym czubkiem były już w pewnym okresie trendy. Ale odeszły w zapomnienie. Kiedy kilka lat temu pojawiły się ponownie w propozycjach projektantów kobiety podeszły do nich z pewną dawką nieufności. Czy tym razem obuwie na kaczuszkach podbije serca kobiet przekonamy się za kilka miesięcy. Pamiętajmy, że tego typu obuwie nie pasuje każdej kobiecie, najlepiej prezentują się w nich szczupłe kobiety. Buty na kaczuszkach zaproponowały na rok 2017 między innymi Miuccia Prada i Isabel Morant.

Platformy

Podczas pokazów mody na rok 2017 buty na platformach znalazły się w propozycjach większości wielkich projektantów. Platforma jest bardzo specyficznym typem podeszwy. Są one tak samo wygodne, jak buty płaskie, a z drugiej strony równie kobiece, jak buty, które mają wysokie obcasy. Żaden inny rodzaj butów nie łączy w sobie dwóch zalet. Do tego są one bardzo stabilne. W tym sezonie na platformach będą zarówno letnie sandałki, klapki, jak i loafersy. Do wyboru będą platformy z podeszwą z gumy, aksamitu, korka, skóry. W sprzedaży znajdą się modele w kwiatki, paski, z błyszczącymi ozdobami, jak i zupełnie gładkie i pozbawione ozdób. W roku 2017 kobiety, które wybiorą dla siebie buty na platformach będą mogły je nosić przede wszystkim do sukienek.

Klapki

Ale nie takie zwykłe, tylko mające wydłużone noski i wsuwane. Przy projektowaniu tych butów inspiracją dla projektantów był tajemniczy świat Orientu. Do wyboru mamy: sandałki, baleriny i wsuwane klapki. Klapki z wydłużonymi noskami wydłużają optycznie stopę, są więc raczej propozycją dla kobiet, które noszą buty w małych rozmiarach. Z drugiej jednak strony sprawiają, że stopa wygląda w nich bardzo szczupło. Stylizacja, do której założymy wsuwane klapki z wydłużonymi noskami nabiera egzotycznego wyrazu.

Dodaj komentarz