Jaką torebkę wybrać?

Torebka należy do podstawowych kobiecych akcesoriów. Każda kobieta powinna mieć w swojej garderobie przynajmniej kilka, różniących się pomiędzy sobą fasonami, torebek. Dzięki temu w zależności od okazji znajdzie wśród nich idealną. Jakie fasony torebek powinny znaleźć się w posiadaniu każdej kobiety?

Listonoszka

To mała torebka, która idealnie sprawdzi się, jako torebka codzienna. Ze względu na małe rozmiary przydaje się wtedy, kiedy nie musimy zabierać ze sobą zbyt wielu drobiazgów. W klasycznej listonoszce zmieści się paczka chusteczek higienicznych, małych rozmiarów portfel, klucze, błyszczyk. Na pewno też wejdzie do niej składana parasolka. Listonoszki mają długi pasek, dzięki temu można nosić ją przewieszoną na krzyż lub na ramieniu. Wybierając torebkę listonoszkę będziemy mogły więc zachować wolne ręce.

Klasyczna

Ma średnią wielkość. Przydaje się na co dzień, może być uzupełnieniem stylizacji do biura. Decydując się na kupno torebki o klasycznym fasonie, wybierajmy te modele, które mają proste kształty. Idealnie sprawdzają się w tym przypadku torebki, które oparte są na trapezu. Klasyczna torebka powinna mieć jedną, a najlepiej kilka wewnętrznych kieszonek. Kieszonki z zewnątrz nie są pożądane. W przypadku klasycznej torebki, która ma nam służyć na co dzień bardzo ważna jest długość uchwytów. Jeśli będą one długie, to torebkę będzie można nosić zarówno w ręce, jak i przewieszoną przez ramię.

Kopertówka

Ma charakter wizytowy. Wiele kobiet wybiera kopertówkę także do eleganckich biurowych stylizacji. Modele kopertówek są bardzo różne. Jedne z nich mają łańcuszek lub cienki paseczek. Tego typu torebki można nosić zarówno w ręce, jak i zawieszone na przedramieniu. Inne modele mają z kolei tylko krótki paseczek. Tych modeli nie można nosić przewieszonych przez ramię, a jedynie zawiesić je na nadgarstku. W kopertówce nawet tej największej zmieszczą się więc tylko te drobiazgi, które są każdej kobiecie najbardziej potrzebne.

Każda kobieta powinna mieć w szafie torebki na różne okazje.

Dodaj komentarz