Nakrycia głowy na wiosnę w stylu retro

Dzisiaj eleganckie kobiety i dżentelmeni nie mają problemów, aby wyjść na ulicę z odkrytą głową. Kilkadziesiąt lat temu było to niedopuszczalne. Jest jednak pora roku podczas, której chętnie wybieramy różnego rodzaju nakrycia na głowę. Tej wiosny na topie są te, które nawiązują do mody w stylu retro.

Beret

Aż do początku XX wieku beret nakryciem głowy noszonym wyłącznie przez mężczyzn. Obecnie jest nakryciem głowy popularnym wśród dzieci, młodych i dojrzałych kobiet, ale także starszych panów. Jego cechą charakterystyczną jest znajdujący się na czubki malutki ogonek, który większość z nas nazywa antenką. Beret to nakrycie głowy, które kojarzy się z francuską elegancją. Na wiosnę wybierajmy berety w radosnych, pastelowych kolorach. W zależności od naszego gustu możemy wybrać aksamitny, filcowy, wełniany, zrobione ręcznie na szydełku lub na drutach lub od kilku lat bardzo wyśmiewany w naszym kraju moherowy.

Kapelusze

Nie ma bardziej eleganckie nakrycia głowy, jak kapelusz. Wśród klasycznych fasonów kapeluszy pierwsze miejsce zajmuje fedora – kapelusz, którą mogą śmiało nosić nie tylko mężczyźni, ale także kobiety. Fedora jest kapeluszem, który nigdy nie wychodzi z mody. Kobiety, które zdecydują się na noszenie wiosną kapelusza mają do wyboru także kapelusze z dużym rondem. Ten rodzaj kapeluszy jest nawiązuje do kapeluszy, które kobiety bardzo chętnie nosiły w latach 70-tych. Jest idealny do stylizacji nawiązujących do tej dekady XX wieku. Bardzo oryginalnym nakryciem głowy, które może konkurować z kapeluszem jest toczek. W stylizacjach codziennych kobiety mogą wybrać toczek i kapelusz, których kolor może odbiegać od koloru wybranej kreacji. W formalnych powinien do niej pasować.

Kaszkiet

To nakrycie głowy, które mogą nosić zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Jest to jeden z klasycznych nakryć głowy. Kojarzony z Paryżem, a w zasadzie z paryskimi łobuziakami nazywanymi gawroszami. Stąd inna nazwa kaszkietu: gawroszka. Cechą charakterystyczną gawroszki jest sztywny daszek. Kaszkiety w dużą kratę lub w pepitkę są idealne na wiosnę.

Dodaj komentarz