Jaką długość sukienki/spódnicy wybrać?

Często zadawane przez kobiety pytanie dotyczy odpowiedniej długości spódnicy lub sukienki. Wiele kobiet ma problem z wybraniem długości, która będzie najbardziej dla nich odpowiednia. Warto więc pamiętać, że spódnica lub sukienka o idealnie dobranej długości powinna podkreślać atuty sylwetki i ukrywać jej mankamenty.

Midi

Spódnice lub sukienki o długości midi kończą się w połowie łydki. Długość ta nie jest polecana tym paniom, które mają kostki o szerokiej budowie. W przypadku spódnicy lub sukienki midi kostki będą wydawały się jeszcze bardziej szerokie niż są w rzeczywistości. Midi to najbardziej odpowiednia długość, jeżeli zależy nam na ukryciu muskularnie zbudowanych łydek.

Maxi

Nie wszystkie kobiety są zadowolone z tego, jak wyglądają ich nogi. Sięgające do kostek spódnice i sukienki są więc dla nich najlepszym rozwiązaniem. Sukienki czy spódnice maxi mogą być bardzo kobiece i urocze pod jednym warunkiem: powinny być uszyte z cienkich i lejących się tkanin.

Mezzo

To długość tuż pod kolana. Spódnice i sukienki o tej długości powinny wybierać kobiety, które nie chcą eksponować swoich kolan. W tej długości niekorzystnie wyglądają kobiety z masywnymi łydkami.

Mini

Wśród różnych długości sukienek/spódnic te są najbardziej krótkie. Mogą kończyć się nad kolanami w odległości ośmiu centymetrów, ale są też zdecydowanie krótsze. Bardzo młode dziewczyny chętnie wybierają spódniczki i sukienki super krótkie, które niemal odsłaniają pośladki. W tej długości najlepiej prezentują się kobiety, które mogą pochwalić się szczupłymi i zgrabnymi nogami. Spódnica mini, która ma wąski krój optycznie wydłuża nogi.

Lady mini

To spódnice lub sukienki, które kończą się nad kolanami od trzech do pięciu centymetrów. Największą uwagę zwracają na kolana, stąd też wybierając tę długość kolana powinny być zgrabnie zarysowane.

Do kolan

Długość klasyczna, bardzo ładnie podkreślająca zgrabne łydki, kobieca. Spódnice i sukienki do kolan mogą nosić praktycznie wszystkie kobiety. Sięgające do kolan spódnice i sukienki nie szokują, są idealne do pracy.

Dodaj komentarz