Jakie tkaniny są najlepsze na damskie koszule?

Pożyczona z męskiej szafy koszula w damskiej wersji stała się obowiązkowym elementem damskiej garderoby. Jest uniwersalna, pasuje do wielu bardzo różniących się od siebie stylizacji. Koszule wiele kobiet chętnie nosi także latem. Koszula na lato powinna być jednak uszyta z tkanin, w których podczas upałów kobiety będą czuły się komfortowo. Z jakich tkanin warto kupić koszulę na lato?

Letnia koszula powinna być uszyta z przewiewnych i lekkich tkanin. Takie warunki spełniają koszule uszyte z:
– bawełny;
– lnu;
– tkanin najnowszej generacji.

Bawełna

Bawełniane koszule nie rozciągają się. Do szycia damskich koszul na lato stosuje się bawełnę o bardzo różnym splocie. To on decyduje o tym, czy koszula sprawdzi się nawet w największe upały. Największy komfort zapewniają koszule uszyte z bawełny o cienkim splocie. Są najbardziej delikatne i chłodne. W koszulach z bawełny ciało jest przez cały czas suche, gdyż bawełna ma szczególną właściwość zatrzymywania pary wodnej.

Len

Lniane koszule są miłe w dotyku, przewiewne i lekkie. Idealnie nadają się na upały, są bowiem chłodne. Zaletą koszula z lnu jest również fakt, iż skóra w nich oddycha. Kobiety jednak unikają kupowania koszul z lnu, gdyż uważają, że są za szorstkie. To tylko część prawdy. Kilkakrotnie uprana koszula z lnu będzie bardzo delikatna, nabierze szlachetnego wyglądu. Wadą koszul uszytych z czystego lnu jest duża podatność na zagniecenia. Aby ich uniknąć producenci wybierają tkaniny lniane z domieszką innych rodzajów włókien.

Tkaniny nowej generacji

Coraz częściej koszule na lato szyje się z włókien sztucznych najnowszej generacji. Tkaniny te to między innymi modal i lyocell. Modal jest tkaniną bardzo przyjemną dla ciała. Jest bardzo wytrzymały, a jego właściwości higroskopijne są wyższe niż bawełny. Z kolei właściwości lyocellu można porównać z tymi, które ma bawełna. W koszuli z lyocellu skóra oddycha, a wielokrotnie prana koszula wygląda, jak nowa. W obu rodzajach tych koszul nawet podczas największych upałów jest chłodno.

Dodaj komentarz