Męskie koszule must have

W szafie każdego mężczyzny powinny znajdować się koszule w różnych fasonach. Koszule w jakich fasonach powinny koniecznie trafić do męskiej garderoby?

Formalna

To koszula, którą panowie noszą do garnituru. Koszula formalna powinna mieć podwójny mankiet, który umożliwia zapięcie rękawów na spinki. Do tego jej kołnierzyk powinien być sztywny. Koszule formalne nosi się z krawatem lub z muchą. Dlatego też należy zwrócić uwagę na rodzaj plisy. Do muchy plisa powinna być kryta, do krawata gładka. Koszule formalne są zawsze białe. Panowie, którzy wkładają koszulę formalną muszą do niej dobrać właściwy zegarek. Do takiej koszuli niezbędny jest zegarek z cienką kopertą. Zbyt gruba nie schowa się pod mankietem.

Winchester

Polska nazwa tej koszuli to maklerka. Jest koszulą o charakterze formalnym, ale nie tak formalnym, jak opisana wyżej biała. Charakterystyczna cecha koszuli winchester to inny kolor korpusu, a inny kołnierzyka i mankietów. W klasycznych maklerkach kołnierzyk i mankiety są obowiązkowo białe. Najbardziej elegancka jest koszula, która ma błękitny korpus oraz białe mankiety i kołnierzyk. Jaskrawe kolory nie są eleganckie. Do koszuli winchester pasują krawaty w stonowanych kolorach. Zdecydowanie do koszul tych nie pasują krawaty we wzór paisley.

Półformalna

To koszule przeznaczone na co dzień. W tym więc przypadku panowie mogą wybrać jasnobłękitną. Dobrym kolorem jest także delikatny róż. Koszulę półformalną można łączyć z garniturem. Sprawdzi się także noszona do marynarki i spodni w różnych kolorach. Do koszuli półformalnej krawat nie musi być stonowany. Panowie mogą sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa i wybrać krawat w groszki lub paisley. Dopuszczalne jest noszenie tej koszuli także bez krawata.

Oksford cloth Button down

To uniwersalna koszula o charakterze nieformalnym. Można ją więc nosić z chinosami, dżinsami i spodniami od garnituru.

Koszula w kratę Vichy

Klasyczne połączenie błękitu z bielą sprawia, że koszula w kratę Vichy jest elegancka i uniwersalna. Pasuje do różnych połączeń.

Dodaj komentarz