Najbardziej popularne fasony damskich butów

Dobrze dobrane buty mogą podkreślić zgrabne nogi i założony strój. W sklepach znaleźć można bardzo różne fasony damskiego obuwia. Które z nich są wybierane przez kobiety najczęściej? Jak nosi się poszczególne fasony?

Szpilki

To buty, które w swojej szafie ma większość kobiet. Mają smukłe, trochę wydłużone nosy i bardzo mocno wyciętą część cholewkową. Kształt obcas w tych butach przypomina szpilkę, stąd wzięła się ich nazwa. Wysokość obcasa jest z jednej strony aktualnie panującą modą, z drugiej zaś wyobraźnią projektantów. Wyobraźnia projektantów czasem jest nieograniczona – Christian Laboutin zaprojektował szpilki, w których obcasy mają 20 centymetrów wysokości. Projektowaniem szpilek zajmuje się także między innymi Jimmy Choo i Manolo Blahnik.

Peep-toe

To rodzaj butów, które mają wycięty nosek. Wycięcie to sprawia, że są w nich widoczne palce. W zależności od szerokości tego wycięcia mogą one odsłaniać jeden lub dwa palce. Oczywiście palce nie są widoczne całe, a zaledwie ich skromna część. Ten model butów po raz pierwszy trafił na sklepowe półki w latach pięćdziesiątych. Wśród butów peep-toe najczęściej spotykanym modelem są czółenka i szpilki. Czasem z takim wycięciem produkowane są także botki i baleriny. Buty peep-toe nosi się na gołe stopy.

Kowbojki

Inspirowane obuwiem, które nosili kowboje (stąd wzięła się ich nazwa) na Dzikim Zachodzie są jednym z bardziej popularnych wśród kobiet fasonów obuwia. Wyróżniają się niewysokim, ściętym obcasem i cholewką, która sięga ponad kostkę. Najlepiej wyglądają w stylizacjach w stylu country.

Muszkieterki

To rodzaj kozaków z bardzo długą, sięgającą aż za kolana cholewką. Rodowód tych butów sięga XVII wieku. W tym czasie w takich butach chodzili gwardziści francuscy – muszkieterowie. Muszkieterki bardzo ładnie podkreślają zgrabne nogi, ale też podkreślają ich niedoskonałości. Wysmuklają także sylwetkę.

Baleriny

Te buty na bardzo niskim obcasie są bardzo wygodne i chętnie wybierane przez kobiety. Wyróżnia je przede wszystkim zaokrąglony nosek. W niektórych modelach nosek może być szpiczasty.

Dodaj komentarz