Kultowe amerykańskie marki odzieżowe

Do świata współczesnej mody damskiej, a szczególnie męskiej bardzo wiele wniosły marki pochodzące ze Stanów Zjednoczonych. Jakie marki są najbardziej znane? Co wniosły do mody?

Brooks Brothers

Historia tej marki zaczyna się w roku 1818. W chwili obecnej jest to jedna z najstarszych firm odzieżowych nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale na całym świecie. Mężczyznom marka Brooks Brothers kojarzy się przede wszystkim z koszulami. Co świat mody męskiej zawdzięcza tej amerykańskiej marce? Koszule z kołnierzykiem button down.

Gant

Marka została stworzona w latach dwudziestych minionego wieku przez ukraińskiego imigranta Bernarda Gantmachera. W latach sześćdziesiątych firma stworzona przez B. Gantmachera była znana przede wszystkim z produkcji męskich koszul. Obecnie marką tą sygnowana jest także odzież damska. Koszule Ganta są synonimem elegancji typowej dla stylu preppy. Marka wprowadziła na rynek nie tylko odzież damską, ale także okulary, perfumy i domowe tekstylia.

Alden

Ta firma obuwnicza szyjąca obuwie męskie jest obecna na rynku od roku 1884. Firma produkuje wyłącznie obuwie eleganckie o klasycznych fasonach. Obuwie produkowane jest wyłącznie ze skóry naturalnej, w tym z cordovanu.

Hilfiger

Marka stworzona przez Tommy Hilfigera. W kolekcjach sygnowanych jego nazwiskiem znajdziemy: spodnie dżinsowe w stylu vintage i casual, koszule, koszulki polo, perfumy. Dzisiaj trudno uwierzyć, że w wieku dwudziestu pięciu lat Tommy Hilfiger był bankrutem, że odmówił współpracy z Kevinem Kleinem.

Lauren

Markę stworzył Ralph Lauren w latach sześćdziesiątych. Podobnie, jak twórca marki Gant do USA przybył, jako imigrant z Białorusi. Ma żydowskie korzenie. Szykanowany w szkole zmienia rodowe nazwisko Lifshitz na Lauren. Swoją działalność rozpoczął, jako projektant krawatów pod marką Polo. Do krawatów dołączyły koszulki z bawełny i damskie garnitury. Ubrania sygnowane marką Ralph Lauren kojarzone są ze swobodnym, aczkolwiek bardzo eleganckim, czasem wręcz luksusowym stylem preppy.

To tylko kilka kultowych marek amerykańskich, jest ich znacznie więcej.

Dodaj komentarz