Jakie nakrycie głowy na zimę mogą wybrać panowie?

Kiedy nadejdą pierwsze chłodne jesienne dni wielu mężczyzn staje przed koniecznością wybrania nakrycia głowy. Wybierając dla siebie nakrycie głowy panowie powinni pamiętać, że musi ono spełniać dwie funkcje: praktyczną i estetyczną. Dobrze wybrane powinno więc chronić przed chłodem i pasować do stylu ubierania się.

Driving cap

Największą popularność czapka ta przeżywała w latach dziewięćdziesiątych, później została trochę zapomniana. Dzisiaj znów widzimy na ulicach miast coraz więcej mężczyzn w tym nakryciu głowy. Driving cap musi zostać bardzo starannie dobrana pod względem rozmiaru. Powinna idealnie leżeć na głowie, nie może dotykać linii uszu, ani też przekrzywiać się. Pasuje do nieformalnych stylizacji. Szyje się je z bawełny, tweedu, wełnianej flaneli. Ten fason czapki stał się popularny między innymi za sprawą angielskiego piłkarza Davida Beckhama.

Cyklistówka

Często nazywana jest także newsboy lub angielką. W Polsce bardziej jest znana jest pod nazwą kolarka. Cyklistówka złożona jest z ośmiu elementów. Na górze są one ze sobą połączone guzikiem. Można ją nosić nie tylko jesienią, ale również zimą. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów producenci cyklistówek do niektórych modeli doszywają nauszniki chowane do środka lub wywijane do góry. Modele te są idealne na zimę – nauszniki w każdej chwili można odwinąć i zasłonić uszy.

Uszanka

To czapka raczej na zimę i to dość mroźną, gdyż jest bardzo ciepła. Jej cechą charakterystyczną są obszyte futerkiem klapki, które można opuścić na uszy. Wywodzi się z krajów, w których zimy są bardziej surowe niż w Polsce. Jest bardzo popularnym rodzajem nakryć głowy w Kanadzie, Chinach oraz u naszych wschodnich sąsiadów.

Beanie

To czapka dzianinowa zapożyczona od nakryć głowy robotników. Bardzo szybko zdobyła popularność wśród wielu mężczyzn. Przed jesiennym chłodem dobrze ochroni uszyta z tweedu, wełny merynos lub z kaszmiru. Jest idealna do sportowych stylizacji. Decydując się na beanie wybierzmy utrzymaną w stonowanej kolorystyce.

Dodaj komentarz