Męska klasyka – koszulka polo

Wśród ponadczasowych, klasycznych elementów męskiej garderoby bardzo ważne miejsce zajmuje koszulka polo. Z pewnością można ją zaliczyć do ubrań, które powinny koniecznie znaleźć się w męskiej szafie. Jakie są charakterystyczne cechy klasycznej koszulki polo? W jakich zestawieniach sprawdza się najlepiej?

Słów kilka o jej historii

Koszulka polo obecna jest w historii mody od XIX wieku. Pierwotnie w koszulkach tych występowali gracze polo. Jako pierwszy na kort tenisowy założył ja w roku 1926 Rene Lacoste. Koszulka z dekoltem zapinanym na guziki, z krótkimi rękawami i miękkim kołnierzykiem została zaprojektowana przez niego osobiście. Wśród widzów, jak i graczy strój ten wzbudził sensację. Szybko jednak na jej noszenie decydowali się inni tenisiści. Koszulka przebojem z tenisowych kortów wdarła się na ulice. Popularność koszulki była tak duża, że R. Lacoste zdecydował się założyć firmę odzieżową specjalizującą się w szyciu strojów tenisowych. Firma, której założycielem był Rene Lacoste jest do dzisiaj jedną z bardziej liczących się w świecie mody marek. Nadal produkuje koszulki polo.

Klasyczna koszulka polo – cechy

Markowe, klasyczne koszulki polo szyte są ze specjalnej bawełnianej tkaniny. Strona wewnętrzna tej tkaniny jest bardzo przyjemna dla ciała i miękka, zewnętrzna jest szorstka. Tkanina ta to pika. Do uszycia kołnierzyka wykorzystywane są sztywne tkaniny. Zapewnia to ładne układanie się nawet rozpiętego kołnierzyka. W klasycznej koszulce nie może być więcej niż trzy guziki, idealne są dwa. Większa liczba guzików, czy zastąpienie ich suwakiem sprawia, że koszulka traci swój klasyczny charakter. Klasyczna koszulka powinna być biała. Dzisiaj jednak produkowane są koszulki także w innych kolorach. W zależności od gustu można ją nosić wpuszczoną w spodnie lub na spodnie.

Na ulicach koszulka polo pojawiła się w latach 50-tych. Rozpropagowali ją zamożni amerykańscy studenci, twórcy eleganckiego, prestiżowego stylu preppy. Klasyczna, biała koszulka polo powinna znaleźć się w szafie każdego mężczyzny.

Dodaj komentarz