Torebki, które są marzeniem każdej kobiety

Torebki, o których za chwilę napiszemy kosztują majątek. O ich posiadaniu marzy jednak wiele kobiet na całym świecie. Jakie torebki zostały nazwane „it bags”?

Pod mianem torebek it bags kryją się ponadczasowe i eleganckie torebki, których fasony pozostają niezmienne od lat. Torebki, które zostały uznane za kultowe przez wielu traktowane są nie tylko jako uzupełnienie stylizacji, ale także, jako swoistą lokatę kapitału. Niektóre z nich osiągają bardzo wysokie ceny, które nie mają tendencji do spadania.

Chanel 2.55

Torebka pojawiła się na rynku w lutym 1955 roku. Od daty pojawienia się małej, czarnej, pikowanej torebki z łańcuszkiem pochodzi jej nazwa. Torebka ma z zewnątrz kieszonką, w środku praktyczną przegródkę. O posiadaniu tej torebki wciąż marzy wiele kobiet. Mimo że od jej debiutu upłynęło wiele lat wciąż inspiruje projektantów. Jest także najczęściej podrabianym fasonem wśród torebek.

Hermes Birkin

Inspiracją dla stworzenia tej torebki przez projektanta Jean Louis Dumas była Jane Birkin. Torebka pojawiał się w latach osiemdziesiątych, a jej historia zaczęła się w samolocie. Torebka jest dość sporych rozmiarów, jest wciąż chętnie kupowana przez wiele kobiet. Niektóre modele wytwarzane są ręcznie wyłącznie na zamówienie. Na jego realizację czasem trzeba czekać nawet kilka lat.

Fendi Bagutte

Została zaprojektowana przez włoską projektantkę Silvię Venturini Fendi w roku 1997. Natychmiast po jej pojawieniu się na rynku pokochały ją wszystkie kobiety. Ogromną popularność wśród kobiet zdobyła po premierze filmu „Seks w wielkim mieście”.

Lady Dior

Torebka stworzona dla księżnej Walii Diany przez Christiana Diora pod koniec lat 80-tych. Wzorem lady Diany torebkę zaczęło nosić mnóstwo kobiet. Torebkę wyróżnia bardzo prosty wygląd i charakterystyczne pikowania.

Louis Vuitton Speedy

Firma przez lata zajmowała się produkcją luksusowych walizek i kufrów podróżnych. Historia torebki Speedy zaczyna się w roku 1965. Powstała dla Audrey Hepburn w oparciu o podróżną torbę Keepall.

Dodaj komentarz