Masaż antycellulitowy

Masaż antycellulitowy

Większość kobiet na świecie zmaga się z uciążliwym problemem jakim jest dla nich cellulit. Skórka pomarańczowa, bo taka jest inna nazwa cellulitu, pojawia się na udach, pośladkach czy brzuchu i stanowi nieestetyczny mankament naszego ciała.

Pojawienie się cellulitu związane jest z układem hormonalnym, dlatego prawie 90% kobiet na całym świecie ma ten sam problem. Walka z nim jest uciążliwa i długotrwała, ale możliwe jest jego całkowite pozbycie się.

Oferta rynkowa

Na rynku kosmetycznym znajdziemy wiele produktów, które mają pomóc w walce z cellulitem, a w internecie znajduje się mnóstwo sposobów na domowe preparaty czy zabiegi. W ofercie większości salonów kosmetycznych znajdziemy profesjonalne zabiegi antycellulitowe czy masaż antycellulitowy, który ma zniwelować skórkę pomarańczową. Masaż antycellulitowy, wykonywany poprawnie, potrafi przynieść duże efekty. Można wykonać go w salonie kosmetycznym, ale równie dobrze poradzimy sobie same w domowym zaciszu. Do masażu potrzebujemy olejek, który natłuści skórę. Pozwoli to na bezproblemowe wykonanie masażu. Masaż należy wykonywać z góry do dołu – co oznacza, że podczas masażu ud powinnyśmy wykonywać ruch od zewnątrz do serca. Jest to bardzo ważne, ponieważ podczas masażu antycellulitowego pobudzamy krążenie krwi oraz limfy w układzie limfatycznym, a wykonywaniem ruchów do serca wspomożemy ich prawidłowy przepływ.

Masaż antycellulitowy możemy wykonać również za pomocą masażera na cellulit

Jest to mały przedmiot z drewnianymi, zaokrąglonymi i gładkimi wypustkami. Poprzez pocieranie nimi skóry pobudza się krążenie krwi i limfy. Limfa odpowiedzialna jest za usuwanie toksyn z naszego organizmu, a dodatkowo uniemożliwia odkładanie się komórek tłuszczowych pod skórą. Tak ważne w walce z cellulitem jest więc jej pobudzenie. Masażer na cellulit jest podręcznym urządzeniem, który wykazuje się dużą skutecznością w walce z cellulitem. Największą skuteczność jednak osiągniemy wtedy, gdy będziemy używać go regularnie, najlepiej dwa razy dziennie, przez okres kilku tygodni.

Dodaj komentarz