Kolorystyczne trendy na wiosnę i lato 2017

Pierwsze kolekcje wielkich projektantów na wiosnę i lato 2017 pojawiły się już jakiś czas temu. Warto przyjrzeć się im trochę bliżej, aby wiedzieć, jakie kolory będą na topie wiosną i latem.

Greenery

Wiosną i latem bez wątpienia będzie królował ten odcień zieleni. Greenery to dość specyficzny odcień: do zielonego koloru dodano szczyptę żółci. Ubrania w tym właśnie odcieniu pojawiły się w kolekcjach zaprezentowanych przez największe domy mody. Nie zabrakło go w kolekcjach Balenciaga i Lacosty. Swoją kolekcję ubrać greenery stworzył także Alessandro Michel dla domu mody Gucci. To właśnie na pokazach Gucciego greenery dominował w większości kolekcji.

Primrose yellow

W kolekcjach pojawiły się także ubrania w odcieniach żółci. Wiosną i latem możemy wybierać pomiędzy ubraniami uszytymi z żółtych tkanin z domieszką niewielkiej ilości oranżu, ubraniami w pastelowych odcieniach żółtego, neonowymi i oczywiście tymi w odcieniu primrose yellow. Wszystkie te odcienie znalazły się w kolekcjach, które zaprezentowały między innymi domy mody: Chanel, Valentino i Cloe.

Flame

Ognista czerwień zmieszana z małą ilością koloru pomarańczowego to idealny kolor na gorące wiosenne i letnie dni. Większość projektantów zaproponowała go w wersji total look. W takiej zestawach zdecydują się jednak wystąpić jedynie wyjątkowo odważne kobiety. Te, które mają tej odwagi mniej, mogą wybrać jeden dodatek w ognistej czerwieni. To wystarczy, aby udowodnić, że najnowsze trendy nie są im obce.

Zieleń militarna

Greenery dominował w kolekcjach, ale wielu projektantów sięgnęło również po inspirowany naturą odcień. Na pokazach dominowały wersje total look, ale pojawiły się także zestawy złożone z ubrań czarnych, niebieskich, szarych i militarnej, naturalnej zieleni.

Hazelnut

Nie wszystkie kobiety czują się dobrze w ubraniach uszytych z tkanin w nasyconych, bardzo intensywnych barwach. W wiosennych i letnich ubraniach pojawił się także kolor brązowy w odcieniu orzechów laskowych. Ubrania w odcieniu hazelnut można nosić w zestawach z brązami lub w wersji total look.

Dodaj komentarz