Kilka słów o męskich zegarkach

Współcześni mężczyźni noszą różnego rodzaju biżuterię zapominając, że jedyną dopuszczalną biżuterią dla eleganckiego mężczyzny są spinki i zegarek. Nasz artykuł poświęcimy rodzajom męskich zegarków i sposobom noszenia ich w zależności od stylizacji.

Wielu mężczyzn zadaje sobie pytanie: na którym nadgarstku należy nosić zegarek? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: mężczyźni praworęczni z reguły noszą zegarek na lewym nadgarstku, a leworęczni na prawym.

Strój formalny a zegarek

Stonowany, prosty wygląd to cecha, którą powinien posiadać zegarek wybrany do stroju formalnego. Zdecydowanie najlepszy wybór w tym przypadku to zegarek, który ma kopertę w złotym lub srebrnym kolorze. Koperta zegarka do stroju formalnego powinna być okrągła. Wybierając kolor koperty panowie powinni kierować się zasadą: do srebrnych spinek należy wybrać zegarek, który ma kopertę w kolorze srebrnym, do spinek w kolorze złota, zegarek z kopertą w tym samym kolorze. Koperta zegarka do stroju formalnego nie może być zbyt duża, idealna nie powinna być większa niż 40 milimetrów. Powinna także być cienka, gdyż tylko taka zmieści się pod mankietem. Tarcza w zegarku zakładanym do stroju formalnego powinna mieć kolor biały, srebrny lub écru. Panowie powinny także pamiętać o właściwym kolorze paska do zegarka. Do stroju formalnego należy wybrać skórzany pasek czarny lub brązowy. O tym, który kolor będzie właściwy zadecyduje kolor butów i spodni. Odcień paska nie musi być identyczny z odcieniem tych elementów stroju.

Strój casualowy a zegarek

W przypadku stylizacji casualowej panowie mogą sobie pozwolić na większą swobodę w wyborze zegarka. Do tej stylizacji sprawdzą się zegarki z dużą i kolorową tarczą. W tym przypadku panowie mogą także wybrać kolorowy pasek. Pamiętajmy jednak, że kolorystyka powinna pasować do tonacji kolorystycznej, w której jest utrzymana cała stylizacja. Do casulowej stylizacji oraz na mniej formalne okazje panowie mogą wybrać zegarek z grubszą tarczą oraz z dodatkowymi funkcjami.

Dodaj komentarz